reklama

Hru na život a na smrt zvládl lépe Liberec. Kouč Olomouce neřeší, jestli je jeho tým druhý, či třetí

Václav Jílek Václav Jílek autor: Dalibor Sosna
Vítězství slavil jen jeden, spokojeni s podzimní částí fotbalové ligy však po utkání 16. kola Liberec - Olomouc byli trenéři obou klubů.

Liberec - Kouč Liberce Jindřich Trpišovský dovedl svůj celek ve šlágru 16. kola k výhře 1:0 nad Olomoucí, která přesto jako nováček soutěže přezimuje na třetím místě. Kdyby však u Nisy bodovala, mohla před zimou Slavii přeskočit…

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

"Pro mě je úplná maličkost, jestli jsme druzí, nebo třetí. Máme stejně bodů jako Slavia. Jedno utkání by nemělo zkazit ten náš výkon a bodový zisk na podzim, který je hodně nadstandardní, nečekaný, ale podle mého názoru zasloužený," prohlásil trenér Sigmy Václav Jílek po podzimní derniéře se soutěží.

Hned za Hanáky stráví zimní pauzu na čtvrté pozici Liberec. "Byl to poslední ostrý zápas, pak je tři měsíce pauza, takže to ovlivní atmosféru. Hráčům jsme říkali, že se hraje na život a na smrt," prozradil Trpišovský.

Ač jeho celek okupuje příčku, z níž se postupuje do pohárové Evropy, trenér Slovanu hodnotil první část sezony svérázně. "Dostali jsme se na 30 bodů a jsme zachráněni," usmál se Trpišovský.

"Jsme rádi, že jsme to doma uzavřeli hezkým vítězstvím s dobrým soupeřem. Troufnu si říct, že naše výhra byla zasloužená, měli jsme víc šancí,"  doplnil.

Kolegův názor Jílek nijak nerozporoval. "Hlavně do gólu byl Liberec určitě lepším mužstvem, zejména v prvním poločase nás předčil v takovém základním nastavení, přístupu k utkání, nasazení. Něco jsme si k tomu v poločase řekli. Chtěli jsme daleko líp dostupovat hráče, ale to se nám v úvodu nepovedlo a z toho rezultoval i gól," posteskl si Jílek.

"Zase jsme strašně pomalu dostoupili centrujícího hráče. Až poté jsme nabídli taky nějakou kvalitu a nebezpečnost. Mohli jsme kontrovat Plškem, hráč jeho kvalit by tohle vyřešit měl. V závěru tam ještě byly nějaké závary, ale branky jsme nedosáhli," uzavřel kouč Sigmy hodnocení duelu.

reklama