reklama

Portugalec Danny předčasně skončil ve fotbalové Slavii, odchází i Sobol, Necid a Mingazov

24. kolo HET ligy, Slavia - Karviná: Danny 24. kolo HET ligy, Slavia - Karviná: Danny autor: Milan Kammermayer
Ve Slavii končí Danny, Necid, Sobol i Mingazov. Z hostování se naopak vrátili Ščuk a Alvir, toho ale čeká operace.

Praha - Portugalec Danny se s fotbalovou Slavií Praha dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Po konci hostování už nebudou v Edenu působit ani ukrajinský obránce Eduard Sobol s útočníkem Tomášem Necidem a do letní přípravy se na jejím startu nezapojil ani turkmenský záložník Ruslan Mingazov.

Ve Slavii tak po Ruslanu Rotaňovi a Halilu Altintopovi skončila i třetí hvězda, která přišla loni v létě.

Čtyřiatřicetiletý Danny odehrál za Slavii v lize 21 utkání s bilancí jednoho gólu, na jaře už ale nenastupoval v základní sestavě. V Edenu měl smlouvu ještě rok, ale s vedením ji nyní předčasně ukončili.

Necidovi skončilo roční hostování z tureckého Bursasporu a Slavia neuplatní opci na přestup. Po ročním hostování se také vrací na Ukrajinu Sobol a Mingazov si může hledat nové angažmá.

"Všem hráčům za jejich působení ve Slavii děkujeme. Tomáš Necid měl povedený vstup do svého třetího slávistického angažmá a na podzim pomohl Slavii důležitými góly. Danny svým příkladným a profesionálním chováním potvrdil, že právem patřil mezi světové hráče. Rozhodně si působení hráče jeho formátu ve Slavii budeme pamatovat stejně jako jeho krásný gól na hřišti Villarrealu," uvedl pro klubový web tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Nigerijští fanoušci nesmějí na MS na stadiony s kuřaty pro štěstí Nigerijští fanoušci nesmějí na MS na stadiony s kuřaty pro štěstí Čtěte zde

Se Slavií naopak začaly přípravu dvě posily Vladimír Coufal a brankář Martin Vantruba. Z hostování se vrátili Jasmin Ščuk a Marko Alvir, kterého ale čeká operace. Do přípravy ligového vicemistra se zapojili i Jan Kuchta, Petar Musa a mladíci Jonas Auer a Tomáš Freit. Celkem je nyní v kádru 28 hráčů.

reklama