reklama

Sparta má za derby uzavřenou část stadionu, Vácha a Koubek zaplatí pokuty

Zákaz pro slávisty neplatil, v derby vyplenili Letnou. Rozlícení sparťané pak vtrhli na hřiště Prohlédněte si fotografie z 286. derby pražských "S", v němž Slavia nečekaně vyhrála na hřišti Sparty 2:0. Foto: Milan Kammermayer
Disciplinární komise fotbalového svazu rozdávala pokuty nejen za výtržnosti při derby pražských "S", ale také za výroky hráčů Sparty Lukáše Váchy a Tomáše Koubka na adresu asistentky rozhodčího Lucie Ratajové.

Praha – Fotbalová Sparta za hromadné vniknutí fanoušků na hrací plochu a jejich další výtržnosti při ligovém derby zaplatí 200 tisíc korun a na jeden zápas má zavřenou část letenského stadionu. Slavii disciplinární komise potrestala za pyrotechniku v sektoru hostujících příznivců pokutou 100 tisíc korun.

Sparťanští chuligáni vběhli na hrací plochu po skončení zápasu, který letenský celek prohrál 0:2. Během utkání také odpalovali pyrotechniku a skandovali vulgarismy. Slavii komise potrestala mimo jiné i kvůli napadení člena pořadatelské služby.

"Charakter a výše trestu pro oba kluby odpovídá nastavenému trendu, kdy za závažná provinění způsobená fanoušky domácího klubu nesou důsledky nejen klub, ale i jeho fanoušci," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček v tiskové zprávě.

Vácha ani Koubek se nechovali profesionálně

Disciplinárka se také zabývala poznámkami hráčů Sparty Lukáše Váchy a Tomáše Koubka na adresu asistentky rozhodčího Lucie Ratajové, kterou za přehlédnutý ofsajd v utkání s Brnem shodně poslali ke sporáku. Každý z nich zaplatí pokutu 40 tisíc korun a navíc musí do konce roku vést jeden trénink mládežnického týmu jinde než v letenském klubu.

"Účastníci profesionálních soutěží se musí chovat profesionálně. Pokud má kdokoliv výhrady k výkonu rozhodčích, může využít nástrojů, které mu dávají vnitřní fotbalové řády," řekl Baček. "Emotivní výkřiky do éteru, navíc takového charakteru, profesionální nejsou," prohlásil.

Koubek s Váchou se sice za výroky omluvili, jejich slova však odsoudila i Sparta. Hráči se proto stali ambasadory středečního zápasu letenského celku v Lize mistryň a navíc jim vedení nařídilo absolvovat několik tréninků s ženskými týmy.

reklama