reklama

Šilhavý věnoval triumf v derby Tvrdíkovi k narozeninám. Vyhráli jsme zaslouženě, zářil Hušbauer

Josef Hušbauer slaví druhý gól do sítě Sparty. Josef Hušbauer slaví druhý gól do sítě Sparty. autor: Aktuálně.cz
Vítěznou děkovačku absolvovali fotbalisté Slavie po triumfu v derby nad rivalem z Letné. Nutno říct, že zaslouženou. Sparta pouze jednou vystřelila na bránu a její podzimní zmar trvá i nadále.

Praha - Josef Hušbauer versus Tomáš Rosický, dvě desítky, dva klíčoví muži svých týmů proti sobě. Lépe dopadl záložník v červenobílém dresu: nejen, že po zápase mohl slavit vítězství, ale právě on po šikovné akci tápající Spartu dorazil.

Fanoušků je nám líto. Ale že bych se cítil být v ohrožení? O tom nepřemýšlím, tvrdí Stramaccioni Fanoušků je nám líto. Ale že bych se cítil být v ohrožení? O tom nepřemýšlím, tvrdí Stramaccioni Čtěte zde

"Zvládli jsme to, byli jsme lepší. Vyhráli jsme zaslouženě," vydechl muž s letenskou minulostí.

V nastaveném čase si elegantně obhodil obránce a řítil se sám na bránu. Místo očekávané přihrávky však zakončil sám. V klidu, s přehledem. "Samozřejmě jsem za gól rád. Padl na konci, mohli jsme se uklidnit a dohrát zápas bez nervů. Ale spíš jsem rád za tým," popisoval svou první trefu do sítě týmu, v němž vyrůstal.

Už v první půli se slávisté radovali z trefy, když střelu Milana Škody vyrazil Costa až za brankovou čarou. Sudí Jílek však chybně branku neuznal. "O poločase jsme si říkali, že to musíme hodit za hlavu, že nějaký gól dáme. Věřili jsme, že ho dáme, a to, že se trefil Škoďák, je zadostiučinění," dodal Hušbauer.

O poločasové přestávce zafungoval především kouč Jaroslav Šilhavý, který své svěřence uklidňoval. "Ať už to neřešíme, to byla v kabině moje první slova. Spíš nás tento moment povzbudil," popisoval kouč.

Tři body pak věnoval šéfovi Slavie Jaroslavu Tvrdíkovi, který měl nedávno devětačtyřicáté narozeniny. "Prý teď bude mít narozeniny každý týden, tak nevím, jak to uděláme," smál se Šilhavý.

V derby plném chyb rozhodčích byli slávisté lepší. Slavil i Badman z Tribuny Sever V derby plném chyb rozhodčích byli slávisté lepší. Slavil i Badman z Tribuny Sever Prohlédněte zde
reklama