reklama

Sparta loví u Bosporu. Její další cíl se jmenuje Semih Kaya a v Galatasaray hraje stopera

Semih Kaya, obránce Galatasaray, v minulé sezoně odehrál 20 ligových zápasů a vstřelil dvě branky Semih Kaya, obránce Galatasaray, v minulé sezoně odehrál 20 ligových zápasů a vstřelil dvě branky autor: ČTK
Fotbalová Sparta stále řeší pozici středního obránce, na hostování by ráda získala tureckého reprezentanta jménem Semih Kaya

Praha - Sparťanský trenér Andrea Stramaccioni by ještě rád doplnil do kádru jednoho zkušeného stopera. A poté, co se nepodařilo získat francouzského obránce Thomase Heurtauxe z Udine, přesunul se nyní letenský zájem k Bosporu.

Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Prohlédněte zde

Právě z Turecka získal deník Aktuálně.cz od důvěryhodného zdroje informaci, že se aktuální transferní cíl Sparty jmenuje Semih Kaya, je mu 26 let - a zejména na pozici stopera odehrál v turecké lize až dosud 142 utkání.

V uplynulém ročníku jich v dresu Galatasaray bylo 20 a plavovlasý Turek v nich zaznamenal 2 branky. V Lize mistrů odehrál za žlutočervené v uplynulých letech celkem 26 zápasů, dalších 23 jich dosud na mezinárodní scéně absolvoval jako reprezentant tureckého A-týmu.

Sparta by ho ráda získala na hostování, nyní by s jeho agentem měla vést diskusi o případných podmínkách obráncova platu na Letné. Zatím však údajně není vůbec jasné, zda se obě strany dohodnou, jejich představy se liší.

Tržní cenu pro případ přestupu vyčísluje transfermarkt.de u tohoto 182 centimetrů vysokého stopera na 3 miliony eur. Smlouva v Istanbulu mu vyprší za rok.

Poté, co Galatasaray koupil ze Sao Paula brazilského stopera Maicona (pozor, pouze jmenovce někdejší Mourinhovy hvězdy v Interu Milán) za 7 milionů eur, dokáže si podle všeho Igor Tudor, chorvatský trenér týmu, představit, že by se bez Semiha Kaye v příští sezoně mohl obejít.

Vedle Sparty je ale nyní zájemců o jeho služby na kontinentu podle všeho víc. Licituje se tedy o to, kdo případně blonďatému stoperovi nabídne lepší podmínky.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Hřebík s Rosickým viděli další výhru Sparty. Po divizi a druhé lize teď ale přijdou těžší soupeři Hřebík s Rosickým viděli další výhru Sparty. Po divizi a druhé lize teď ale přijdou těžší soupeři Prohlédněte zde
reklama