reklama

ČT zatím ligu nepodepsala. Počítá ale s pátkem a sobotou

Ze strany veřejnoprávní televize ještě nic podepsáno není, ale páteční a sobotní přenosy z ligy by měly běžet na ČT Sport a nedělní šlágry na O2 Sport Ze strany veřejnoprávní televize ještě nic podepsáno není, ale páteční a sobotní přenosy z ligy by měly běžet na ČT Sport a nedělní šlágry na O2 Sport autor: Tomáš Liška
Česká televize zatím smlouvu o vysílání fotbalové Synot ligy nepodepsala. Pracovně však počítá s vysíláním přenosů v pátek a v sobotu

Praha - Jisté je, že nový ročník Synot ligy odstartuje o posledním červencovém víkendu. A že se největší šlágry jednotlivých kol budou objevovat na novém televizním kanále O2 Sport, který bude vysílat na placené platformě O2 TV. (více zde)

Další dvě utkání z kola by se měla vysílat "live" na veřejnoprávní televizi, konkrétně na kanálu ČT Sport. "Máme vůli tu smlouvu uzavřít, ale zatím k tomu nedošlo. Snad příští týden," říká k tomu Jiří Ponikelský, šéf programu ČT Sport.

Jak už bylo publikováno, kanál O2 Sport bude mít tzv. právo první volby. To znamená, že si z každého kola vyzobne ten duel, který bude podle jeho dramaturgů nejatraktivnější.

Vysílat by se měl na O2 Sport v neděli, v létě od 19 hodin, počínaje zářím pak od 15 hodin.

"My předběžně počítáme s přenosy v pátek a v sobotu, vždy od 20:15," potvrdil Jiří Ponikelský z ČT Sport. Na tomto kanále poběží vždy v neděli i tradiční sestřih celého kola pod názvem Dohráno.

Televizní zápasy by se krýt neměly

"Pokud by se zápas, který si O2 Sport pro své vysílání vybere, nebude moci hrát v neděli, třeba v souvislosti se starty příslušných týmů v evropských pohárech, budeme flexibilní a v takovém případě odvysíláme náš magnet kola i v jiný den," vysvětluje Marek Kindernay z O2 Sport.

"Pokud by k tomu došlo, zařídí se vše tak, aby se jejich a náš zápas nevysílaly proti sobě," dodává Ponikelský z ČT Sport.

Pak je tu ještě jeden zádrhel. Kanál O2 Sport začne vysílat až 15. srpna. A tou dobou budou odehrána už tři ligová kola. "Nicméně počítáme s tím, že i ty zápasy prvních tří kol naši diváci uvidí. Chceme je totiž odvysílat v rámci promo-smyčky, lákající ve vysílání O2 TV na nový kanál O2 Sport," vysvětluje Kindernay.

Za jakých finančních okolností O2 Sport právo první volby získala, odmítá prozradit. Stejně tak Jiří Ponikelský nechce komentovat ekonomické souvislosti dalšího vysílání Synot ligy na ČT Sport.

O2 Sport má svá práva každopádně na tři sezony. "Chceme to také na tři roky?" doplňuje Ponikelský.

Podle informací Aktuálně.cz se jedná také o tom, že by se každý víkend mohl na ČT Sport vysílat i jeden zápas druhé nejvyšší soutěže, tedy Fotbalové národnmí ligy.

reklama