reklama

Damková: Sparta penaltu proti Liberci kopat neměla

Marné protesty libereckých fotbalistů proti penaltě byly podle všeho oprávněné. Marné protesty libereckých fotbalistů proti penaltě byly podle všeho oprávněné. autor: CPA Eduard Erben
Komise rozhodčích se usnesla, že v nedělním duelu Sparta-Liberec byl pokutový kop odpískán neoprávněně.

Praha - Fotbalisté Sparty v nedělním utkání desátého kola Synot ligy proti Liberci podle Komise rozhodčích FAČR zahrávali penaltu neoprávněně. Komise to uvedla ve stanovisku, jež zveřejnila v pondělí odpoledne.

„V komisi rozhodčích panuje většinová, ale ne zcela jednoznačná shoda, že se pokutový kop v utkání Sparta – Liberec pískat neměl. Přestože šlo o poměrně nepřehlednou situaci, liberecký hráč Pokorný si ruku nastřelil sám při odkopu míče, což se za přestupek podle současného výkladu pravidel nepovažuje a hra měla pokračovat," uvedla v tiskovém prohlášení předsedkyně komise Dagmar Damková

"Byla to složitá situace, nicméně pokud bych zápas rozhodoval, pokutový kop bych v žádném případě nenařídil. Vůbec se nedivím, že se liberečtí zlobili," poznamenal sudí, který má na kontě 155 ligových utkání v roli hlavního rozhodčího, bývalý mezinárodní rozhodčí Ivan Grégr ještě před verdiktem komise v rozhovoru pro Aktuálně.cz (více čtěte zde).

Zapeklitá situace Příhodu zaskočila

Sparta přitom díky nařízené penaltě, kterou proměnil Bořek Dočkal, zápas vyhrála těsně 1:0 a díky výhře se udržela na druhém místě tabulky.

Že ale situace byla pro rozhodčího Radka Příhodu složitá, nicméně potvrzuje i samotná komise.

"Posuzování hry rukou je však věčný problém a při určitých situacích nikdy shoda nenastane. Některé situace jsou naprosto jasné a o porušení pravidel není sporu, ale to není případ utkání Sparta–Liberec,“ uvedla Damková.

reklama