reklama

Damková významnou evropskou funkcionářkou? Ani náhodou

Rozhodčí Libor Kovařík ukončil kariéru kvůli vlivu Romana Berbra. Rozhodčí Libor Kovařík ukončil kariéru kvůli vlivu Romana Berbra. autor: Milan Kammermayer
Bývalý ligový sudí Libor Kovařík, jež ukončil kariéru kvůli extrémnímu mocenskému vlivu Romana Berbra, tvrdí, že vliv Damkové ve fotbalové Evropě je přeceňován a uměle vytvořen právě Berbrem.

Praha - Bývalý ligový sudí Libor Kovařík, jež ukončil kariéru kvůli extrémnímu mocenskému vlivu Romana Berbra, tvrdí, že vliv Damkové ve fotbalové Evropě je přeceňován a uměle vytvořen právě Berbrem.

Loni v říjnu hrála naše reprezentace důležitý kvalifikační zápas v Turecku. Češi tam vyhráli 2:1, jenže nám tehdy pomohl rozhodčí, když na konci zápasu neodpískal penaltu za faul Váchy na Ardu Turana. Proč? Berbr v tom měl jasno. „Všichni jsme byli rádi, že máme Damkovou,“ tvrdil funkcionář, podle něhož členství Damkové v komisi rozhodčích UEFA pomáhá českému fotbalu v mezinárodních kruzích.

"Žádný rozhodčí nám nebude kvůli paní Damkové pomáhat. Takové uvažování je podle mě naprosto scestné. Podle mého názoru chce Roman Berbr jen využít situaci a vytvořit dojem, že on prostřednictvím paní Damkové spoluovládá už nejen český, ale i evropský fotbal. A že bez Damkové, a tím pádem i bez něj, náš fotbal špatně skončí,“ reaguje v rozhovoru pro deník Sport Kovařík.

Na vrchol se dá dostat i bez "tlačenky". Jako příklad uvádí rozhodcovské složení posledních finálových zápasů Ligy mistrů, které pískali turečtí a následně maďarští sudí. Tyto země v evropské komisi nikoho nemají. Podle Kovaříka u nich však nerozhoduje členství, ale skutečná kvalita jejich výkonů.

Glosář Luďka Mádla k tomuto tématu čtěte ZDE!

reklama