Drama na Baníku: Slavia přišla o výhru, Sparta má šanci

ip
9. 3. 2008 22:11
Baník Ostrava - Slavia Praha 2:2 (0:0)
Slávističtí fanoušci mohou smutnit. Jejich tým přišel v neděli o vítězství v závěru. | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Večerní utkání mezi Baníkem Ostrava a Slavií Praha skončilo na Bazalech remízou 2:2. Pražané v utkání dvakrát vedli, ale domácí hnaní více než 16 000 diváků dokázali zásluhou Lukáše Magery pokaždé srovnat krok.

Dělba bodů tak vyhovuje pražské Spartě, která se může po pondělním duelu s Teplicemi opět přiblížit Slavii na čele tabulky.

Ostře sledovaný duel ovšem v prvním poločase příliš brankových příležitostí nenabídl. Útočnou snahu obou týmů hodně limitoval těžší terén, na kterém se spíše dařila taktika nakopávaných míčů či rychlých brejků.

Brno udeřilo v závěru. Poprvé na jaře vyhrál i Most
Zlín poprvé na jaře vyhrál, Liberec neudržel vedení

K prvnímu ohrožení branky se proto dostal domácí Rudolf Otepka až ve 24. minutě, kdy jeho střela z hranice pokutového území těsně minula Vaniakovu branku.

Pražané dokázali odpovědět o minutu později. Po Pudilově centru se ve vzduchu prosadil Erich Brabec, jenže ani on nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

Zřejmě největší šance se v prvním poločase narodila po rychlém brejku slavistického Ivany, kterého musel nejprve za cenu nedovoleného zákroku zastavit René Bolf. K následnému přímému kopu se postavil Jaroslav Černý a jeho pokus jen těsně proletěl kolem levého růžku Vaškovy branky.

Po přestávce se strhla přestřelka

Diváci na Bazalech se ale nakonec branek přeci jen dočkali. Nejprve však museli zkousnout hořkou pilulku, když se po průniku Černého prosadil ex-ostravský útočník David Střihavka.

Slávisté se však z vedení těšili jen osm minut. Po Otepkově přímém kopu totiž Pražané špatně zahráli ofsajd systém a tohoto zaváhání gólově využil Lukáš Magera.

Tím však brankové hody zdaleka nekončily. Šest minut před koncem vyšla hostům kombinace střídajících hráčů, kdy Toleski krásně uvolnil Abraháma, a ten opět převážil misky vah na stranu Slavie.

Poslední slovo ale nakonec měli přeci jen domácí, kteří za pomoci skandujícího publika dokázali v závěru vyrovnat. A ostravským hrdinou se stal Lukáš Magera, který se pohotově zorientoval v pokutovém území a svou druhou brankou v utkání uzavřel konečné skóre zápasu.

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 2:2 (0:0)
73., 89 Magera - 65. Střihavka, 84. Abrahám
Ostrava: Vašek - Řezník, Bolf, Neuwirth, Bystroň, Otepka, Mičola (76. Zeher), Rajtoral, Magera, Marek, Švěrkoš.
Slavia: Vaniak - Tavares, Brabec, Hubáček, Latka, Jarolím (76. Kalivoda), Dřížďal, Pudil (72. Abrahám), Ivana (83. Toleski), Černý, Střihavka.