Dva góly Kuliče zařídily výhru Boleslavi v Budějovicích

15. 11. 2010 20:20
České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3 (0:2)
Marek Kulič v zápase proti Olomouci
Marek Kulič v zápase proti Olomouci | Foto: Josef Mašek

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi po dvouzápasové přestávce znovu naplno bodovali, když v dohrávce 16. kola porazili České Budějovice 3:1. Se ziskem 27 bodů se dotáhli na čtvrtý Jablonec.

Dvě branky favorizovaného celku vstřelil Marek Kulič.

Pro Jihočechy je to teprve druhá domácí porážka v tomto ročníku.

Sigma stíhací jízdu v Jablonci nedokonala, prohrála 2:3
Sparta stáhla náskok Plzně, ta remizovala s Libercem
Je to až k pláči, litovali po další blamáži slávisté

Dynamo toužilo potvrdit svou formu v domácím prostředí a zároveň prolomit statistickou nepřízeň - Mladou Boleslav na vlastním hřišti neporazilo už šest let.

Jako první zahrozil svým průnikem a střelou Mezlík, Miller však byl na místě. Boleslav se rozjížděla pomalu, ovšem její silnou stránkou byla produktivita. V 17. minutě vyslal krásnou střelu z pětadvaceti metrů Opiela a rázem to bylo 0:1.

Po půlhodině hry to s Jihočechy vypadalo ještě hůř. Přízemní střelou zvýšil na dvoubrankový rozdíl Kulič. Před přestávkou ještě těsně vedle pálil domácí Ondrášek, ovšem to již aktivita Budějovic uvadala.

Ve druhé půli ovládla hru Dynama křeč a stereotyp, čehož využil znovu exbudějovický Kulič k definitivní pojistce. Domácí se však čestného úspěchu přece jen dočkali, když Otepka potrestal penaltový faul na Ondráška.

Dohrávka 16. kola první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:2)
82. Otepka z pen. - 31. a 62. Kulič, 17. Opiela. Rozhodčí: Paták - Handlíř, Čecháček. ŽK: Stráský - Fabián, Řezníček, Procházka, Johana. Diváci: 2313.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Riegel, Lengyel, Žižka - Stráský (65. Šíma), Černák, Rakovan (46. Pecka), Otepka, Mezlík - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Rolko, Šírl - Mendy, Procházka, Opiela (81. Kysela), Fabián - Řezníček (90. Dimitrovski), Kulič (87. Táborský). Trenér: Stanner.