reklama

Baroš exkluzivně: Nevěřili nám. Díky těm, co nás nezatratili

Pro Milana Baroše to mohl být poslední zápas v reprezentaci. Vynikajícím výkonem však Čechy udržel v boji o medaile Pro Milana Baroše to mohl být poslední zápas v reprezentaci. Vynikajícím výkonem však Čechy udržel v boji o medaile autor: Eduard Erben
Rozhovor s Milanem Barošem po vítězném zápase s Polskem.

Vratislav (Od zvláštních zpravodajů z Eura) - Poslední roky se potýkal s nedůvěrou českých fanoušků i fotbalových expertů, přesto se Milan Baroš v klíčovém zápase o postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy vybičoval ke skvělému výkonu.

V utkání s Polskem se neúnavně bil na hrotu a navíc vypracoval v 72. minutě pro Petra Jiráčka postupovou branku.

Mohl to být jeho poslední zápas v reprezentaci, nyní naopak bude po osmi letech bojovat o semifinále evropského šampionátu.

"Pocity jsou výborné, fantastické," řekl Baroš v exluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Po zápase s Ruskem vám málokdo věřil. Nakonec však postupujete z prvního místa...
"Po prvním zápase, když jsme prohráli čtyři jedna, jsme byli dole. Ale postoupili jsme, takže se cítíme nádherně."

Jak se cítíte po tom, když Vás při střídání čeští fanoušci vytleskali?
"Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří byli tady a chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří při nás stáli po celou dobu kvalifikace a po dobu toho turnaje, když nám skoro nikdo nevěřil. V tom jim patří obrovský dík."

Poláci se na vás zkraje utkání vrhli. Jak bylo těžké jejich počáteční nápor přečkat?
"Oni měli šance jenom ze standardek, nic jiného si nevytvořili. Až na ty standardky, kdy to tam trošku lítalo, hořelo, nic neměli. Předvedli jsem týmový výkon, hodně dobře jsme hráli jako tým, semkli jsme se a ty dva zápasy jsme v těžké chvíli zvládli. Poučili jsme se z toho prvního zápasu a zaslouženě jsme postoupili."

Vypracoval jste rozhodující branku pro Petra Jiráčka. Jak jste celou situaci viděl?
"Hybša to skvěle vybojoval na na naší půlce, já jsem věděl, že jsem sám, chtěl jsem si to sklepávat, Jiras na mě ale řval, ať počkám, tak jsem mu to jen posunul, on to zatáhnul a skončilo to v bráně."

reklama