reklama

Gebre Selassie: Ano, rasistické urážky byly, ale neřeším to

Andrej Aršavin pronásleduje Theodora Gebre Selassieho během utkání Ruska s Českou republikou v základní skupině Eura 2012. Andrej Aršavin pronásleduje Theodora Gebre Selassieho během utkání Ruska s Českou republikou v základní skupině Eura 2012. autor: Reuters
Obránce fotbalové reprezentace Theodor Gebre Selassie během pátečního zahajovacího utkání na mistrovství Evropy zaznamenal rasistické urážky ruských diváků vůči své osobě.

Vratislav - Obránce fotbalové reprezentace Theodor Gebre Selassie během pátečního zahajovacího utkání na mistrovství Evropy zaznamenal rasistické urážky ruských diváků vůči své osobě.

Řekl to po nedělním dopoledním tréninku. Gebre Selassie zároveň řekl, že věc, na kterou v sobotu upozornila organizace Fotbal proti rasismu v Evropě (FARE), nijak řešit nehodlá.

"Všiml jsem si toho (rasistických urážek). Ale nebylo to nic extrémního. Osobně bych to úplně přešel. Ani to nechci nějak medializovat, nepotřebuju to," uvedl Gebre Selassie. Pětadvacetiletý liberecký obránce je prvním hráčem tmavé pleti, který nastoupil za českou seniorskou reprezentaci.

Mluvčí národního týmu Jaroslav Kolář dnes zopakoval, že vedení reprezentace o rasistických urážkách vůči Gebre Selassiemu FARE ani zástupci UEFA dále nijak neinformovali.

Evropská fotbalová asociace již zahájila kvůli rasistickým urážkám, ale také násilnému chování ruských fanoušků po zápase ve Vroclavi, ale i v ukrajinském Lvovu, s ruskou federací disciplinární řízení.

reklama