reklama

Evra se díví: Proč mám být vyřazen z nároďáku?

Patrice Evra po návratu Patrice Evra po návratu autor: Reuters
Patrice Evra se postavil na MS proti trenérovi

Paříž - Francouzský fotbalista Patrice Evra nechápe, proč je hlavní obětí neúspěchu národního týmu na mistrovství světa a proč má být potrestán. V rozhovoru pro deník Le Figaro zároveň uvedl, že chce nadále reprezentovat.

Levý bek Manchesteru United je jedním z pětice hráčů, které si na konec srpna předvolala disciplinární komise svazu. Má se zpovídat ze svého jednání v průběhu mistrovství světa, kde jako kapitán vedl vzpouru hráčů proti rozhodnutí vyloučit z kádru Nicolase Anelku. Evra tehdy oznámil trenérovi Raymondu Domenechovi, že hráči na protest nebudou trénovat.

Čtěte také:
Blanc čistí a přichází omluvy. Lloris: Byli jsme hloupí
Francie staví nový tým. Nepovolávejte Evru, radí Thuram
Nová hesla francouzské revoluce: rebélie, bída, ostuda

Jeden z členů svazu a bývalý kapitán Francie Liliam Thuram dokonce prohlásil, že Evra by měl být za své jednání doživotně vyloučen z francouzské reprezentace. Sám hráč však nechápe, proč by zrovna on měl být potrestán přísněji než ostatní.

"Jsem překvapen. Je třeba myslet na budoucnost. Proč by měli být někteří hráči potrestáni více než jiní? Navíc když jsme protestovali proti tomu, že potrestání Anelky bylo nefér," uvedl Evra, který si je jistý, že se v národním dresu ještě objeví. "Neumím si představit svou budoucnost bez národního týmu," dodal devětadvacetiletý bek.

Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Prohlédněte zde

Nový trenér francouzské reprezentace Laurent Blanc v reakci na události z MS vynechal ze své úvodní nominace na středeční přípravný zápas s Norskem všech 23 účastníků šampionátu. Bez nich Francie prohrála 1:2, Blanc však prohlásil, že mu noví hráči ukázali, že hodlají o místo v reprezentaci bojovat.

Na kvalifikaci již může nominovat i hříšníky z MS, pravděpodobně však vynechá pětici hráčů, kteří byli označeni za hlavní viníky skandálního chování na šampionátu a předvoláni k disciplinárnímu řízení. Vedle Evry to jsou obránce Eric Abidal, záložníci Franck Ribéry, Jeremy Toulalan a útočník Anelka.

Foto: Poslední bitvy ve skupinách A a B Foto: Poslední bitvy ve skupinách A a B Prohlédněte zde

reklama