reklama

Blanc čistí a přichází omluvy. Lloris: Byli jsme hloupí

Francouzské vystoupení na MS se rovnalo blamáži Francouzské vystoupení na MS se rovnalo blamáži autor: Reuters
Musíme respektovat francouzský dres, říká brankář

Paříž - Umístění fotbalistů francouzské reprezentace bylo na mistrovství světa zklamáním, jejich prezentace se však rovnala skandálu. A provinilí hráči začínají pomalu sklízet, co zaseli, přičemž padají i první omluvy a sebekritická hodnocení.

Od jejich posledního zápasu v Jižní Africe utekl už více jak měsíc, nicméně veřejnost stále nezapomněla. Stejně tak, jako nový kouč Laurent Blanc, který si dobře pamatoval všechny incidenty i stávku proti svému předchůdci Raymondu Domenechovi a prezentoval v pátek svůj odvážný krok.

Čtěte také:
Francie povstane, neumírá, hlesl Domenech. On odchází
Nová hesla francouzské revoluce: rebélie, bída, ostuda
Kapitán Francie Evra nebude hrát, vypadá to na stávku

K přátelskému utkání proti Norsku, které se uskuteční v srpnu, nepovolal ani jednoho hráče, který byl na mistrovství světa.. Takové rozhodnutí překonalo všechny předpoklady, experti a bývalí aktivní hráči původně radili, aby suspendoval jen kapitána Patrice Evru a Nicholase Anelku, jenž bouři v kabině začal.

"Ta stávka byla rozhodnutím hráčů, kteří se cítili izolovaní, nechránění a chtěli o tom dát vědět. Zašli jsme ale až moc daleko, byla to velká chyba a absolutní hloupost," kál se na stránkách Skysports brankář Hugo Lloris.

Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Prohlédněte zde

Ten ještě při analýze francouzského týmu snesl přísnější měřítka, odchytal všechny tři zápasy a to i přesto, že byl jedním z hráčů, kteří se proti tehdejšímu kouči Domenechovi postavili. Ten po zápase s Mexikem vyřadil z kádru útočníka Anelku, neboť mu vulgárně nadával.

Hráči se ale zastali spíše střelce Chelsea a hromadně bojkotovali trénink. Tento rozklad pak stál i za předčasným koncem Francie na MS (získala jen jeden bod a ze skupiny A nepostoupila).

"Jako tým jsme se více chovali spíše v autobuse, než na hřišti. Musíme teď všichni obnovit reputaci Francie. Nežádám, abychom vyhráli všechno, jen se musíme pokusit udělat pro to vše. Musíme začít od nuly, začít respektovat národní dres, sami sebe, naše spoluhráče a vůbec celý francouzský národní tým," dodal Lloris.

Zda vezme kouč Laurent Blanc tyto omluvy vážně, se ukáže až na podzim, kdy začíná kvalifikace na nadcházející evropský šampionát.

reklama