reklama

Pět hráčů základu a jediný trenér. Liberci zbylo pro zápas s Hoffenheimem jen torzo

Takto slavili fotbalisté Liberce minulý týden aspoň jeden gól v utkání Evropské ligy proti CZ Bělehrad. O zítřejší pokračování soutěže většina sestavy z tohoto utkání přijde Takto slavili fotbalisté Liberce minulý týden aspoň jeden gól v utkání Evropské ligy proti CZ Bělehrad. O zítřejší pokračování soutěže většina sestavy z tohoto utkání přijde autor: Reuters
Fotbalisté Liberce budou mít kvůli koronaviru v kádru ve čtvrtečním utkání 3. kola skupiny Evropské ligy na půdě Hoffenheimu k dispozici jen pět členů obvyklé základní sestavy. Dohromady je mimo hru hned 15 hráčů. Nakažená je také většina realizačního týmu, z trenérů nezvykle odletěl do Německa pouze hlavní kouč Pavel Hoftych.

"Testujeme se v tomto náročném období co tři dny. Postupně nám hráči po dvou, třech nebo čtyřech neprocházejí testy, i když maximální příznaky jsou mírné nachlazení. Za normálních okolností by byli za tři dny v tréninku. Zbyli nám čtyři hráči ze základní sestavy, plus se vrací Taras Kačaraba, který ale měsíc nehrál soutěžní zápas," řekl Hoftych v nahrávce pro média.

Blansko - a pak hned Celtic. Sparta postaví do brány Nitu, jednička Heča je zraněný Blansko - a pak hned Celtic. Sparta postaví do brány Nitu, jednička Heča je zraněný Čtěte zde

"Zasáhlo to i členy realizačního týmu. Ve finále jsem z realizáku odletěl jen já. To je situace, kterou jsem naposledy zažil u juniorky Zlína. Je to zajímavá a atypická situace, ale taková je doba. Potýká se s tím víc mančaftů," doplnil Hoftych.

Jména nakažených se v Česku běžně nezveřejňují. Liberec však večer oznámil nominaci na zápas, z níž vyplývá, že mimo hru je hned 15 hráčů, kteří byli ve výběru v prvních dvou kolech skupiny. Vypadly například opory brankář Filip Nguyen, Júsuf Hilál, Jhon Mosquera či Jakub Pešek, k dispozici nebude ani nedávná posila Michal Sadílek.

Mužstvo nově doplnili Daniel Kosek, Kristian Michal, Miroslav Dvořák, brankáři Lukášové Hasalík a Pešl, Radim Černický, Matyáš Kazda a nejnovější řecká posila Marios Purzitidis.

"Management musel tvrdě pracovat, aby dokázal doladit věci s UEFA. Ta nám včera musela otevřít A list na soupisce, aby se dal doplnit, jako to bylo třeba v případě FCSB. Pracovali jsme na tom, abychom sehnali hráče do procesu. Kluci, kteří s námi jedou z B-týmu, s námi ani netrénovali," uvedl Hoftych.

"Je velká škoda, že se s Hoffenheimem nemůžeme konfrontovat v plné palbě a že nebudou moci nastoupit kluci, kteří si to vybojovali. Naše mužstvo spolu bude hrát v tomto složení poprvé, spousta hráčů má za sebou měsíční herní pauzu. Nejhorší je právě nerozehranost. Kdyby běžela první nebo třetí liga, byli by hráči připravenější. Je to složité pro nás i pro ně," dodal Hoftych.

Severočeši zažili opačnou situaci ve 3. předkole na hřišti FCSB. Rumunský klub měl 15 nakažených hráčů a narychlo doplnil kádr o nové. "Naše načasování je lepší než v případě FCSB, podařilo se nám postoupit do skupiny, což nikdo neočekával. Přinesli jsme finance do klubu v pravý čas, v těžké době. Všechno zlé je pro něco dobré. Dá se říct, že budeme mít mančaft skoro celý už promořený," podotkl Hoftych.

Hoftych v přípravě na zápas prožívá absolutně nezvyklé chvíle. "Kolegové asistenti Pavel Medynský, Míra Holeňák a Mára Čech poskytují týmu absolutní servis. Jsou mojí pravou rukou. Víme, co od sebe čekat, mně stačí se jen podívat a oni už vědí, co je třeba nachystat. Každý má svou práci při rozcvičení. Budu tam teď sám, pomůže mi bývalý hráč Liška, který s námi odjel. Chybí nám i maséři, lidi v týmu, na které je tým zvyklý. Už včera na hotelu jsem se cítil jako ve filmu Sám doma," uvedl Hoftych.

"Jako outsider bychom šli do utkání i v plné palbě. Co se týče výsledku, nebudu vůbec predikovat, jak by to mohlo vypadat. Půjdeme proti velkému favoritovi a budeme se snažit hrát tak, abychom mu hru komplikovali. Hlavně být kompaktní," řekl Hoftych na tiskové konferenci.

Liberec po má dvou kolech skupiny tři body a je třetí. "V kvalifikaci jsme prošli přes tři kola, postoupili jsme gólem v 94. minutě. Tím jsme dostali celý klub do plusových čísel. Vloni ani s námi nikdo nepočítal, že budeme hrát poháry. Do skupiny jsme šli jako outsider. Čísla neklamou, jestliže jsou do těch soupeřů pumpovány peníze, jaké jsou, těžko tvrdit, že jste rovnocenní. Rovnocenní nejsme. Pokusili jsme se o to doma s Gentem, to se povedlo. Budeme se snažit, abychom ještě uhráli nějaké body do koeficientu," dodal Hoftych.

Žil jsem v extrémech. Holky, auta, pak deprese. Mí démoni už jsou pryč, tvrdí Řepka Žil jsem v extrémech. Holky, auta, pak deprese. Mí démoni už jsou pryč, tvrdí Řepka Čtěte zde
reklama