reklama

Stramaccioni: Rozumím zklamaným fanouškům, naším cílem je vyhrát ligu. Nějaké hráče pošleme pryč

Andrea Stramaccioni. Andrea Stramaccioni. autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Sparta si v letošní sezoně základní skupinu evropských pohárů nezahraje. Italský kouč Andrea Stramaccioni tak nezvládl hned první vytyčený cíl.

Praha - Kouč Andrea Stramaccioni nesplnil první vytyčený cíl. Italský stratég se Spartou nepostoupil do základní skupiny Evropské ligy. Letenští navíc skončili už ve 3. předkole se srbskou Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Sparta nezaválela ani v odvetě, fanoušci v první půli pískali. Stramaccioniho tým v Evropě končí Sparta nezaválela ani v odvetě, fanoušci v první půli pískali. Stramaccioniho tým v Evropě končí Čtěte zde

Nepodcenili jste Crvenu Zvezdu před dvojzápasem?

Bělehrad jsme nepodcenili. Důležité bylo, že byl Bělehrad v lepší kondici, protože měl za sebou před dvojzápasem už šest soutěžních zápasů a pro nás to byla v Srbsku premiéra. Crvena Zvezda si postup zasloužila za celých 180 minut.

Co říkáte na to, že na vás vlastní fanoušci pískali?

Samozřejmě stoprocentně rozumím fanouškům, že byli zklamaní z vyřazení. V kabině po zápase byli všichni velice zklamaní. Naším cílem už teď zůstává jen vyhrát ligu. Máme jedinou šanci, jak odpovědět na kritiku fanouškům, a to tak, že začneme vyhrávat. Není jiná cesta.

Nebyla chyba nenasadit Ben Chaima, Tomáše Rosického a Davida Lafatu od začátku zápasu? 

Rosickému nedovolil zdravotní stav odehrát více než třicet minut, Ben Chaim by zase nezvládl více než poločas a Lafata nehrál, protože jsme se rozhodli, že bude Janko útočníkem pro Evropskou ligu. Navíc Lafata hrál proti Bohemians téměř celý zápas, tak jsem chtěl nasadit odpočatějšího Janka. Ale všechny naše další plány se zhroutily po inkasované brance v 19. minutě zápasu.

Zklamaný Rosický: Bojujeme sami se sebou, Sparta ztrácí v Evropě kredit Zklamaný Rosický: Bojujeme sami se sebou, Sparta ztrácí v Evropě kredit Čtěte zde

Nebylo by přece jen lepší zariskovat a nasadit tyto hráče od začátku, protože jste vzhledem k výsledku v Bělehradě potřebovali vyhrát větším rozdílem?

Opravdu záleželo na zdraví hráčů. Přiznávám, že jsem mohl udělat chybu s tím, že jsem nenasadil od začátku Lafatu. Rosický nemohl hrát od začátku. Vždy jsou to rozhodnutí trenéra, hráče a lékařů. U Ben Chaima to bylo stejné. Chtěl jsem ho nasadit na delší dobu, ale lékaři rozhodují, zda hráč může odehrát třicet minut, hodinu, nebo celý zápas. Rosický a Ben Chaim nehráli, protože neměli za sebou potřebný trénink. Samozřejmě jsem mohl riskovat a nasadit Ben Chaima od začátku, ale to bych zase riskoval, že přijdu o dalšího hráče, protože nebyl na to připraven. Plán byl jasný od včerejška a všichni hráči ho znali. Garantuju vám, že kdyby byli na tom hráči lépe, tak by hráli celý zápas. Kdyby ti hráči přišli za stavu 0:0, tak jsme mohli ty dva góly dát. Neměli jsme ale příliš štěstí, to jste mohli vidět sami.

Po příchodu Tomáše Rosického začala být Sparta nebezpečná. Co říkáte na jeho výkon?

Všichni ví, že potřebujeme pracovat na výstavbě útoků a zakončování. A k tomu potřebujete hráče s číslem 10, jakým je Tomáš. Útočník a křídla dostávali po příchodu Tomáše mnohem více míčů a celkově začala fungovat lépe spolupráce směrem dopředu. Viděl jsem zlepšení oproti neděli proti Bohemians a věřím, že Tomáš bude zdravotně v pořádku, aby mohl svůj výkon nadále zlepšovat. Tomáše potřebuju jako hráče a také jako lídra, protože tým potřebuje vůdce v těžkých momentech.

Stovky policistů v akci, šílení srbští fanoušci ovládli Prahu. Na Spartu šli Letenským tunelem Stovky policistů v akci, šílení srbští fanoušci ovládli Prahu. Na Spartu šli Letenským tunelem Prohlédněte zde

Co říkáte na výkon Marca Janka, který působil hodně slabě? 

Jsem si jistý, že Marc může hrát mnohem lépe, než hrál proti Bělehradu. Je pravdou, že není v dobré formě. Věřím, že potřebuje trochu času, aby ukázal, že je dobrým hráčem. Hledali jsme jiného hráče k Davidu Lafatovi. Není správné hodnotit hráče po jednom nepovedeném zápase.

Sparta přišla vyřazením o dva zápasy v play-off o Evropskou ligu a dalších šest v základní skupině. Máte velmi široký kádr, dají se čekat nějaké hráčské odchody?

Máte pravdu. Musíme to probrat s vedením klubu. Je nás jen pro ligu velmi mnoho. S panem Kotalíkem a panem Křetínským rozhodneme o odchodech. Některé hráče pošleme třeba na hostování, protože nás je opravdu mnoho.

Co jste řekl hráčům v kabině?

Všichni jsme zklamaní a smutní z vyřazení. V kabině jsem řekl hráčům, že tomuto týmu věřím. Nyní musíme být silní, protože když se nedaří, tak není nikdy snadné se z toho dostat. Musíme věřit v to, co děláme. Když vyhráváte, tak je vše snadné. My se ale nyní nacházíme ve špatné situaci. Věřím ale, že tímto zápasem se odrazíme k lepším výsledkům a vytvoříme silný tým, který si bude věřit.  

reklama