reklama

Fóry o Latkovi záhy došly, tak Kweuke zahrál lenochoda

Kweuke odcházel z derby naštvaný. Kweuke odcházel z derby naštvaný. autor: Eduard Erben
Náskok Hřebíkovy Sparty se po derby scuknul na jediný bod

Praha - Žák vyškolil učitele. Mladičký kouč Slavie Martin Poustka totiž před časem obhajoval trenérskou licenci před komisí, v níž zasedal i uznávaný expert Jaroslav Hřebík.

Předmět "Kterak správně nabudit tým na slavné derby S" asi v osnovách nebyl, ale kdyby ano, Poustka by ho mohl z fleku vyučovat. A podle všeho i věhlasnou sparťanskou dvojici Hřebík-Hašek...

O fotbalu čtěte více:

Před derby sparťani sršeli vtipem a působili dojmem vysmátých výletníků, kterým se na pikniku v Edenu nemůže stát nic jiného, než že jim spadnou tři body do kapsy. Než zjistili svůj omyl, Slavia vedla.

A protože hra Sparty zatím stále ničím nepřipomíná Barcelonu, Real ani kohokoli, kdo zvládá rychlou atraktivní kombinaci přecházející hbitě do efektivního zakončení, museli být Letenští rádi za bod.

Navíc... Když dal Kweuke průchod svému vzteku nad tím, že je střídán, tak okázalým způsobem, že se místo rychlého odběhnutí z plochy k postranní čáře šoural, a pak drze pokračoval přímo do kabin, zjistil fotbalový svět, že si ve Spartě na vnitřní pohodu opravdu jen hrají.

To Liberec jí má na rozdávání, sestřelil "klokany" a se ztrátou pouhého jediného bodíku na sparťanského lídra tabulky už vyhlíží přespříští kolo, kdy U Nisy "Spartalonu" přivítá.

Vtipnější vyhrává? To v derby neplatilo

Slavia-Sparta 1:1. Až skončí s fotbalem, mohli by se mnozí sparťané živit jako kabaretiéři. "Je úplně jedno, kdo dá v derby gól, třeba tady Jirka Jarošík projede přes půl hřiště nebo dá hlavičku ze třiceti metrů," šprýmoval před utkáním kouč Martin Hašek.

A v soutěži Vtipnější vyhrává ho pak trumfoval jmenovaný stoper, když se jal vyprávět, jak nynějšího obránce Slavie Latku učil po jeho příchodu do Birminghamu jíst příborem.

Výhry nad "záchranáři" ze Žižkova a Ostravy sparťany podle všeho vyladily k pocitu, že jim svět leží u nohou a padnou k nim i dosud herně nepřesvědčiví slávisté.

Místo toho se kolem usměvavých chlapců v rudých dresech začal v Edenu točit červenobílý uragán a z jeho vzdušného víru co chvíli vyskakoval Jarošíkem vysmívaný Latka, přičemž jednu svoji gólovou hrozbu i naplnil.

O úspěšnosti sparťanského nápadu řešit problém na pravém beku způsobený zdravotní absencí Vidličky přemístěním defenzivního záložníka Holka na úkor Kušníra či Jánoše se možná může diskutovat. Fakt, že měl tento hráč hlídat při standardních situacích právě Latku a že to nikdo nezměnil, když viděl, jak v těchto vzdušných soubojích hoří, se ale jevil jako nepochopitelný.

Jediné, co Spartě pořádně funguje, je sázka na mladíky Krejčího a Přikryla, protože právě oni generují většinu jarní sparťanské efektivity v zakončení. Na to, že by vstřelil další gól, si jistě věřil i Kweuke. O to víc ho nakrklo střídání v 67. minutě a jeho následný šouravý pochod k čáře vytočil k nepříčetnosti jak GSM Hřebíka, tak příznivce Sparty.

Zdá se, že zákulisní zvěsti o problematickém přístupu Kweukeho, Abeny, Huška či Juhara k výuce fotbalové moderny v podání dua H+H nejspíš nebudou zcela liché.

Slavia demonstrovala, že kolektivní výkon a nadšení zvládnou mnohé, do značné míry nahradily i individuální nedostatky řady hráčů v sestavě. Pokud by ale Slavii relativní náznak úspěchu opojil tak jako před derby jejího rivala, mohl by být pád ze snových výšin o to tvrdší.

Na Julisce velký pozor na karty, pánové

Liberec-Bohemians 3:0. V zápase s Mladou Boleslaví otočili Liberečtí heroicky zápas v nastavení - a teď frčí jak horská dráha a honí dýchavičnou Spartu po ligovém dvorku. V příštím kole na Julisce ale hráči Slovanu potřebují zvládnout hned dva klíčové úkoly: 1) Samozřejmě pokud možno vyhrát. 2) Vyvarovat se toho, aby Breznaník a Štajner dostali čtvrtou žlutou kartu v soutěži. Hned v dalším kole už totiž Liberec hostí Spartu. A hraje se o titul...

Baník už chystá výpravy do Vlašimi, Varnsdorfu či Čáslavi?

Slovácko-Ostrava 1:0. Aby uprchnul ze sestupových tenat, musí Baník vyhrávat. A k tomu potřebuje střílet góly. Jeho problém je, že bez zraněného Václava Svěrkoše to zjevně neumí. Na Slovácku měl šancí na tři zápasy a veze domů kulatou smutnou nulu. Jeho fanoušci už se začínají rozhlížet, kam že to za rok budou s klubem jezdit: Vlašim, Varnsdorf, Čáslav, Sezimovo Ústí... A oči jim přitom radostně nejiskří.

Příbram odčarovala výbornou jarní obranu Dukly

Příbram-Dukla 2:2. Když se jmenujete Martin Šlapák, asi těžko můžete dělat něco jiného, než hrát fotbal... Tenhle sympatický chlapík v příbramském dresu dal na jaře jako první hráč Dukle gól ze hry (předtím Horváth a Koukal z penalt), ale po zápase musel přiznat, že když Pražané v nastaveném čase vyrovnali, bylo to spravedlivé vyústění jejich drtivého tlaku.

Se zmrtvýchvstáním nečekal Žižkov až na Velikonoce

Žižkov-Jablonec 4:2. Ježíš Kristus vstal z mrtvých o Velikonocích, Žižkovští přišli se svým vzkříšením o něco dřív. Po bodíku z odevzdaných Teplic si povodili (!) Jablonec a ztrácejí jen šest bodů na čtrnáctou Olomouc. Už v pátek se hraje klíčový záchranářský duel Bohemians 1905-Žižkov. Kdyby v něm mnohými již (předčasně?) odepsaná Viktoria vyhrála, její šance na záchranu by dramaticky posílila.

V Jablonci se nejspíš schyluje k velkému třesku. Všeobecně se už delší čas očekává letní odchod kouče Komňackého do Olomouce. "Dostávali jsme góly, jaké nevidíte ani v okresním přeboru," běsnil ale jindy klidný trenér na Žižkově a nevylučoval rezignaci ještě před koncem jara. Šéf klub Pelta touží po Vítězslavu Lavičkovi, který ještě dokončuje misi v Austrálii.

Zjevně se v Jablonci bude v létě hodně pouštět žilou i hráčskému kádru...

Druhá blamáž, to už by na Stínadlech nešlo

Teplice-Olomouc 3:1. Po vyklusání zápasu se Žižkovem už si asi Tepličtí na Stínadlech nemohli dovolit další blamáž. O Olomouci sice pořád všichni říkají, že má tak kvalitní kádr, že navzdory devítibodovému "korupčnímu" odpočtu nemůže sestoupit, jenže bodů v tabulce by potřebovala víc. Po spektakulární výhře 4:0 v Plzni, přišly dva pády na ústa. Co za týden se Slavií?

Rychlík do Evropy ujíždí. Chytí ho Boleslav na Letné?

Hradec Kr.-Ml. Boleslav 2:0. Co ten výsledek znamená? Že se "votroci" po třech zápasech bez vstřeleného gólu zase mohou trochu zklidnit a užívat si klídku ve středu tabulky. A že Boleslavským v lize evropský pohárový vlak kvapem ujíždí. Záležet bude na tom, co dnes Plzeň uhraje proti Řepkovi a spol.

Každopádně se dá čekat, že Kulič a spol. vezmou středeční pohárovou odvetu na Letné proklatě vážně. Doma ale se Spartou v prvním mači uhráli "jen" výsledek 1:1. Bez gólu vstřeleného ve sparťanské tvrzi to tedy nepůjde.

  

 

 

 

reklama