reklama

Barák: Gól za reprezentaci je neuvěřitelný zážitek, i kdyby byl stadion úplně prázdný

Antonín Barák ve své reprezentační premiéře dokázal hned skórovat. Antonín Barák ve své reprezentační premiéře dokázal hned skórovat. autor: Milan Kammermayer
Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím zakončil rok 2016 remízou s Dánskem a také tím, že dal prostor dalším nováčkům. Antonín Barák, který nastoupil poprvé v kariéře v základní sestavě reprezentace, se Jarolímovi odvděčil brankou a Petr Mareš zase ukázal své kvality a na hřišti si podle slov trenéra počínal suverénně. Ke konci zápasu se do hry dostal také třetí novic Tomáš Souček.

Mladá Boleslav  Českou fotbalovou reprezentaci rozšířila další tři jména. Antonín Barák, Petr Mareš a Tomáš Souček. První jmenovaný svou premiéru včera proti Dánsku zažil v základní sestavě a svou šanci chytil za pačesy, neboť už v 8. minutě otevřel tečovanou střelou ze střední vzdálenosti skóre zápasu. Ve druhém poločase se neztratil ani Mareš. 

Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Program, výsledky, tabulky. Vše o kvalifikaci na MS 2018 v Rusku Prohlédněte zde

A právě oba zmínění fotbalisté ještě na začátku podzimní části letošní sezony ani příliš nehráli ve svých klubech. "V Hradci jsem od začátku ani nehrál, trenér mě dal na beka. Pak vypadli nějací hráči ve středu zálohy, kde je můj post. A pak už to všichni známe. Boleslavi se zranil Jakub Rada, takže angažovala mě a já se jim to snažil oplatit dobrými výkony," popsal raketový půlrok své kariéry Mareš. 

Podobně je na tom i brzy dvaadvacetiletý Barák, který se ve Slavii více prosadil až poté, co odvolaného Dušana Uhrina mladšího nahradil Jaroslav Šilhavý. "Můj vzestup kariéry se poslouchá krásně, ale vím, že když nebudu dále tvrdě pracovat a dále se zlepšovat, tak tahle sláva může vyprchat. Teď sice prožívám krásné chvíle, ale to se může rychle změnit," nechce usnout na vavřínech mladý hráč.

Skórovat mohli dva debutanti

Barák se prosadil i trochu se štěstím, neboť dánský stoper hlavou míč nadzvedl tak nešikovně, že brankář nemohl zareagovat. "Kdyby dánský obránce netečoval mou gólovou střelu, tak by to asi letělo na branku. Ale brankáře to určitě zmátlo. Nevím, jestli by střelu chytil i bez teče. Možná by tam byl, možná ne," vzpomíná bezprostředně po zápase na premiérovou trefu Barák.

Rozpačité loučení s fotbalovým rokem. Jarolímova mladá garda boleslavské fanoušky nezajímala Rozpačité loučení s fotbalovým rokem. Jarolímova mladá garda boleslavské fanoušky nezajímala Prohlédněte zde

Mareš odehrál celou druhou půli a nejlépe jeho výkon ve stručnosti zhodnotil trenér Jarolím. Záložník Mladé Boleslavi si počínal suverénně a dvakrát se dostal do velké příležitosti, ze které mohl zápas rozhodnout.

"Při první šanci jsem si to přebral a chtěl jsem co nejrychleji vystřelit, protože mě dobíhali obránci, ale bohužel mi to sjelo po pravé noze. Škoda že to Krmec (Krmenčík) nedorazil. Při druhé příležitosti jsem byl taky pod tlakem a možná jsem ještě mohl dát přihrávku pod sebe,“ chyběl Marešovi větší klid do zakončení.

"Návštěva mohla být větší"

Spoluhráč Baráka ze Slavie Zmrhal zažil debut v základní sestavě národního týmu v kvalifikačním zápase proti Norsku v pražském Edenu před podstatně větší diváckou kulisou a svou branku si mohl užít v bouřlivější atmosféře.

Jarolím zakončil podzim remízou: Ke spokojenosti mi chybí dva body a Boleslav není fotbalové město Jarolím zakončil podzim remízou: Ke spokojenosti mi chybí dva body a Boleslav není fotbalové město Čtěte zde

"Určitě kvalifikace je důležitější. A proti Dánsku to byl v uvozovkách pouze kvalifikační zápas, ale pro mě byl neuvěřitelný a gól za reprezentaci by byl neuvěřitelný zážitek, i kdyby byl ten stadion prázdný," váží si Barák jakékoliv příležitosti v národním týmu.

Přesto oba tázané debutanty trochu slabá návštěva mrzela. „Samozřejmě bych si přál větší kulisu, ale myslím, že i ti diváci, kteří tady byli, tak nás podporovali,“ uvedl Mareš. „Třeba v druhé půli jsme diváky trochu strhli. Samozřejmě ten počet mohl být trochu větší, ale jsme rádi za každého fanouška, který dorazil,“ dodal Barák.

reklama