reklama

Z produktivity nováčků nemá radost jen trenér. Jako pokladník jsem nadšený, směje se Suchý

Marek Suchý Marek Suchý autor: Milan Kammermayer
Pokladník české reprezentace Marek Suchý si mne ruce. Během posledních reprezentačních srazů se totiž vždy gólově prosadí některý z nováčků.

Ústí nad Labem - V posledních třech zápasech fotbalové reprezentace vždy skóroval některý z debutujících hráčů. Největší radost z toho má stoper Marek Suchý, který je pokladníkem národního týmu a za první start a první gól platí hráči do společné kasy nejvíce. V poslední době tak konto rychle narůstá.

Premiéru národního týmu v Ústí nad Labem zachránili "náhradníci" Premiéru národního týmu v Ústí nad Labem zachránili "náhradníci" Prohlédněte zde

"Poslední dobou je tým pokaždé hodně nový, hodně se hráči točí, protože trenér povolává kluky, co jsou zrovna ve formě. Teď naskočil Kuba Jankto a hned ukázal, že má výborné předpoklady. Dal i gól. Takže já jako pokladník jsem nejšťastnější, že nám přibudou peníze do kasy," řekl Suchý v rozhovoru s novináři den po výhře 3:0 v přípravě s Litvou.

"Byl to dobrý test, vyzkoušeli jsme si určité věci a teď máme čas to ještě vypilovat na kvalifikaci v San Marinu. Víme sice, že Litva není top mančaft a nechceme to přeceňovat, ale výhra a tři vstřelené góly vždy povzbudí. Je tu i hodně nových kluků, takže tyto zápasy jsou pro ně vynikající, aby získali zkušenosti a otrkali se," míní Suchý, který je zástupcem kapitána.

Tým s páskou na ruce vedl ve druhém poločase proti Litvě, kdy Češi o přestávce vystřídali celou jedenáctku. A poté dali všechny tři branky. "Rozhodně jsme si ale kluky z prvního poločasu nijak nedobírali. Na to si tu nehrajeme. Jsme jeden mančaft. My jsme přáli klukům v první půli, oni zas nám. Snažíme si navzájem dělat dobrou atmosféru a pak už je jen na trenérovi, koho vybere," uvedl Suchý.

Slávistická reprezentace Suchého těší

Jako odchovanec Slavie si užívá, že současná reprezentace má velkou slávistickou stopu. Třináct hráčů z aktuální nominace někdy ve své kariéře oblékalo dres Slavie a šest v ní působí nyní.

Věřil jsem, že bych mohl skórovat, usmíval se premiérový specialista Jankto Věřil jsem, že bych mohl skórovat, usmíval se premiérový specialista Jankto Čtěte zde

"Tolik hráčů ze Slavie jsem v reprezentaci ještě nezažil. Vždy to bylo hlavně o Spartě či Plzni. Vychází to z toho, že Slavii se zase daří. Začala kupovat dobré hráče a teď se to ukazuje i v reprezentaci. Je tu i hodně hráčů, co Slavií prošla dřív. Pro mě jako slávistu je to příjemné," řekl Suchý.

Sám působí již čtvrtou sezonu v Basileji a míří za čtvrtým švýcarským titulem v řadě. Tým má v čele tabulky už sedmnáctibodový náskok.

Ve Švýcarsku jde o rekord

"Tento rok je ten náskok opravdu extrémní. Náš cíl je o titulu rozhodnout co nejdříve. Rozhodně nic nevypouštíme, když máme takový náskok. Jdeme do každého zápasu naplno. kdyby někdo něco vypustil, tak si příště už nezahraje. Naší motivací je i šance na vytvoření rekordu v počtu bodů i vstřelených gólů," uvedl osmadvacetiletý rodák z Prahy.

Od některých hráčů jsem čekal lepší výkon, jiní zase překvapili, přiznal Jarolím Od některých hráčů jsem čekal lepší výkon, jiní zase překvapili, přiznal Jarolím Čtěte zde

"Na podzim jsme z 19 zápasů prohráli jediný a to udělá hodně. Jsme hodně produktivní. Hrajeme přímočaře, dáváme hodně míčů do vápna a tam máme hráče, kteří si s tím umí poradit. Je to hodně živý, moderní fotbal a i mě jako obránce to hodně baví," dodal.

I proto nemá moc důvodů přemýšlet o přestupu, ačkoli ve Švýcarsku dosáhl v podstatě všeho a patří tam mezi největší hvězdy. Hlavní motivací pro setrvání v Basileji je pro něj Liga mistrů.

"Před rokem jsem podepisoval novou smlouvu s tím, že jsem věděl, že budeme v dalších dvou letech přímo nasazeni do Ligy mistrů, když budeme mistři. To je pro mě hlavní motivace. V Lize mistrů jsou ty největší zážitky. Teď jsme hráli s Arsenalem a PSG, to jsou ohromné zápasy. To je důvod, proč se nikam neženu. Teď v létě se určitě nikam nechystám. Pak se uvidí," řekl Suchý.

Připustil ale, že jednou by se rád vrátil do Slavie, která ho pro velký fotbal vychovala. "Vím stoprocentně, že bych ještě jednou rád oblékl dres Slavie. Jsem stoprocentní slávista, takže cítím, že bych se měl vrátit. Kdy to bude, to teď neumím říct, ale zájem mám obrovský a ví to i má rodina. Ale rozhodně nejsem v tomto směru s nikým ze Slavie v kontaktu," prohlásil.

reklama