reklama

Gattuso si zahraje na Bazalech! Na Jankulovského rozlučce

Gennaro Gattuso (vpravo) na rozdíl od Marka Jankulovského ještě kope za Sion. . Gennaro Gattuso (vpravo) na rozdíl od Marka Jankulovského ještě kope za Sion. . autor: Reuters
Legendární bouřlivák, který si udělal jméno v AC Milán, přijede na rozlučku Marka Jankulovského s kariérou.

Ostrava - Bývalý spoluhráč z AC Milán Gennaro Gattuso přiletí 8. června do Ostravy na benefici Marka Jankulovského.

Na Bazalech by se měl představit kompletní tým české reprezentace z mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku proti výběru Marka Jankulovského, za který nastoupí řada zajímavých jmen. Tím nejznámějším bude právě rodák z Kalábrie.

Jankulovski se chce loučit jinak než zraněním

Před rokem a půl ukončil bývalý reprezentační obránce Marek Jankulovski kariéru. Po obnoveném přetržení předního zkříženého vazu v koleni musel v říjnu roku 2011 definitivně pověsit kopačky na hřebík. „Bylo by smutné, že bych se měl loučit s ostravskými fanoušky takovým způsobem, proto jsme se rozhodli uspořádat tuto benefici,“ vysvětlil Jankulovski.

Nejhorší bylo podle Jankulovského vybrat termín. „Italská liga končí už 19. května, česká zase až 1. června. Tenhle termín 8. června se jevil nejlépe. Navíc den předtím hraje reprezentace doma kvalifikaci s Itálií a pro kluky nebude problém dojet v sobotu do Ostravy,“ vysvětlil odchovanec Baníku Ostrava, který v kariéře prošel také italskými kluby SSC Neapol, Udinese Calcio a především AC Milán.

Do Ostravy na Bazaly tak dorazí bývalí i současní reprezentanti Pavel Nedvěd, Zdeněk Grygera, Jan Koller, Vladimír Šmicer, Tomáš Galásek, Radek Slončík, Václav Svěrkoš, Petr Samec, bratři Poštulkové, Tomáš Ujfaluši, René Bolf, Milan Baroš, Petr Čech, Tomáš Rosický, Tomáš Hübschman či Jaroslav Plašil.

Z Milána poletí speciál, zatím je jistý Gattuso

Na sobotu 8. června vypravuje Jankulovski letecký speciál na lince Milán – Ostrava. „Zatím nechci prozrazovat všechna jména, protože sám jsem přislíbil kolikrát účast a pak se musel z rodinných či zdravotních důvodů omluvit. Bývalí spoluhráči z AC Milán se k této možnosti stavěli pozitivně, ale potvrdit zatím můžu jen Gennara Gattusa,“ podotkl Jankulovski. „Nerad bych lákal na nějaká jména a pak fanoušky zklamal.“

Gennaro Ivan Gattuso je o rok mladší než Marek Jankulovski a než se pořádně prosadil v italské Serii A, strávil sezonu a půl ve skotském Glasgow Rangers, kde se zdokonalil v tvrdé hře. Bojovnost je ostatně charakteristickou zbraní hrajícího trenéra švýcaRSKÉHO fc Sion.

Do Švýcarska přestoupil Gattuso na začátku letošní sezony po 13 sezonách v barvách AC Milán. Na začátku minulé sezony totiž začal mít problémy se zrakem. Zdravotní problém se však podařilo eliminovat a nyní dohrává kariéru v Sionu, kde už povýšil na trenéra.

„Gennaro se k možnosti přijet stavěl okamžitě pozitivně, je to skvělý člověk, i když na hřišti proslul především agresivitou a bojovností,“ usmívá se Jankulovski. V roce 2007, kdy AC Milán v řeckých Aténách ve finále Ligy mistrů oplatil FC Liverpool dva roky starý istanbulský obrat. Tehdy Jankulovski Gattusovi pustil část kvóty svých lístků. „Zval tam snad celé své příbuzenstvo. Je to člověk, který by se pro druhé rozkrájel,“ přidává Jankulovski na adresu Gattusa.

Jankulovski bude muset trénovat

Od nešťastného zranění v utkání proti Hradci Králové, kdy Jankulovski odehrál při svém návratu jen osm minut, uplynulo rok a půl. Od té doby fotbal nehrál. „Chodím na tenis, na kolo, ale na fotbal budu muset individuálně trénovat, abych vydržel,“ usmívá se Jankulovski.

Jak bývá tradicí při podobných beneficích, měl by Jankulovski odehrát poločas za každý tým. „Snad to zvládnu,“ doufá. Zápas začne na Bazalech v 18 hodin a vstupenky budou stát 150 Kč (tribuna) a 100 Kč (ochozy).

reklama