Hoffenheim výhrou nad Wolfsburgem oživil šanci na záchranu

12. 3. 2016 17:44
Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek | Foto: ČTK

Mnichov - Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem v sestavě vybojovali ve 26. kole německé ligy důležitou výhru 1:0 nad Wolfsburgem a na záchranu ztrácejí z předposlední pozice jen tři body. Doma Hoffenheim zvítězil potřetí za sebou po příchodu trenéra Juliana Nagelsmanna.

Hoffenheim poslal do vedení už ve 3. minutě Kramarič, který se po brejku hezky uvolnil ve vápně a trefil se k vzdálenější tyči. Po změně stran Kramarič, který přišel v lednu z Leicesteru, ještě vybojoval penaltu po sporné situaci v souboji s brankářem Casteelsem, jenže ten pokutový kop Vollanda vyrazil. Domácí ale těsnou výhru udrželi.

Další český reprezentant Theodor Gebre Selassie důvod k radosti neměl, jeho Brémy prohrály jasně 0:5 na hřišti Bayernu Mnichov. Ten si výhrou upevnil první místo a má osmibodový náskok před Dortmundem.

Bayern v předchozích dvou zápasech ztratil pět bodů, tentokrát ale byl opět suverénní. Pomohla mu rychlá branka, když po centru Comana mířil přesně Thiago. Coman byl hodně aktivní a jeho centry dělaly Brémám problémy. Využili je ke gólům i Müller a znovu Thiago. Dva góly dal i Müller, který ve druhé půli dorazil volej Ribéryho. A prosadil se i kanonýr Lewandowski.

V boji o záchranu si mohl pomoci i Darmstadt, který však v duelu s Augsburgem přišel o dvoubrankové vedení a uhrál jen remízu 2:2. Na výhru čeká už šest utkání.

Už čtvrtou remízu za sebou uhrál Ingolstadt, tentokrát se Stuttgartem 3:3, přestože ještě v 79. minutě vedl o dva góly.

Na čtvrté místo poskočil Mönchengladbach, který vyhrál 3:0 nad Frankfurtem a využil páteční zaváhání Schalke. Frankfurt čeká na vítězství už osm zápasů a udržel se před Hoffenheimem jen díky skóre.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Darmstadt - Augsburg 2:2 (12. Vrančič, 40. Wagner - 63. Feulner, 89. Finnbogason), Hannover - Kolín nad Rýnem 0:2 (43. a 61. Bittencourt), Hoffenheim - Wolfsburg 1:0 (3. Kramarič), Ingolstadt - Stuttgart 3:3 (4. Hartmann, 56. Leckie, 61. Lezcano - 9. Kostič, 79. Rupp, 84. Didavi z pen.), Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt 3:0 (36. Stindl, 53. Raffael, 79. Dahoud), Bayern Mnichov - Brémy 5:0 (9. a 90. Thiago, 31. a 65. Müller, 86. Lewandowski).