reklama

Když Ronaldo či Zlatan řehtají. Po dráze běhá i čtyřnohý Messi, Gerrard plodí vítěze

Do cílové rovinky vbíhá jako první Ronaldo, za ním o půl hlavy Zlatan, ovšem o dvě koňské délky nakonec vítězí Gerrard. Ano, i tak by mohl vypadat dostih, jehož by se zúčastnili koně pojmenovaní (a třeba i vlastnění) slavnými fotbalisty.

Anglie je kolébkou dostihového sportu, a tak není divu, že lásku ke koním v sobě mají především fotbalisté, kteří prošli Premier League.

Tak třeba v roce 2011 koupil slavný útočník Wayne Rooney koně, pojmenoval ho po sobě Switcharooney - a hned ho svěřil do péče stájím, které vlastnil jeho parťák z reprezentace Albionu Michael Owen.

Wayne Rooney se svým koněm:

Jenže zatímco Rooney je rekordmanem Anglie v počtu vstřelených gólů v národním týmu, jeho kůň za 63 tisíc liber (zhruba dva miliony korun) na dráze vůbec úspěšný nebyl. Během dvou let nevyhrál ani jeden závod a byl odejit do sportovního důchodu.

Stejně dopadl nizozemský borec Dennis Bergkamp. Trojnásobný vítěz anglické ligy s Arsenalem poslal svého stejnojmenného koně do dvanácti dostihů, leč vítězství se nedočkal.

Zato Ronaldo si nevede špatně. Po hvězdném Portugalci pokřtili koně ve stájích v německém Ittlingenu. Na odměnách z dostihů vydělal v přepočtu zhruba dva miliony korun, i když eso Juventusu by za tu částku nejspíš ani nevstalo z postele, jak uštěpačně poznamenal britský deník Sun.

A i na dostihovou dráhu se může přenést odvěká rivalita, po závodištích totiž běhá rovněž čtyřnohý Messi. Také on je ustájen v Německu, konkrétně v Brummerhofu, a vyhrál v deseti ze svých 57 startů.

Osmkrát doběhl první Zlatan a udělal radost milovníkovi zvířat Ibrahimovicovi. Mimochodem, velkohubý a mimořádně sebevědomý Švéd vlastní i parkurového koně, kterého pojmenoval Grande Dieni, tedy v překladu "velcí bohové".

Kůň Zlatana Ibrahimovice:

Šestnácti vítězstvími na dostihovém závodišti se může pochlubit Agüerooo a rozhodně tak nedělá ostudu svému "jmenovci", argentinskému forvardovi Manchesteru City.

Nejlepší procento úspěšnosti má ale podle Sunu kůň Christopher Wood. Pětiletý lichokopytník nesoucí jméno novozélandského útočníka Burnley si připsal dvanáct triumfů ve 46 dostizích.

Před kanonýrem Burnley, celku ze spodku ligové tabulky, se tak musí, alespoň na dráze, sklonit i nejlépe placený hráč Premier League Kevin de Bruyne. Nemusí to trvat dlouho, čtyřnohý De Bruyne totiž začal tento rok dvěma vítězstvími a věští se mu zářná budoucnost.

To Captain Gerrard pojmenovaný po kapitánovi Anglie Stevenu Gerrardovi se proslavil trochu jinak. Hřebec liverpoolské legendy odešel v roce 2010 na zasloužený odpočinek, načež jeho potomci si připsali už 55 vítězství.

Plodný Captain Gerrard:

V této souvislosti je zajímavé, že kůň Van Basten - asi není třeba připomínat, kým bylo inspirováno jeho jméno - sice vyhrál jediný dostih, a to v Singapuru, zato má však rodák z Austrálie potomka jménem Van Nistelrooy…

reklama