reklama

Kluby na závěr podzimu podpoří charitu, zapojí se i Grygera

Alena Šeredová, patronka Zeleného života. Alena Šeredová, patronka Zeleného života. autor: Reuters
Kluby z první fotbalové ligy v nadcházejícím kole nejvyšší soutěže, kterým se uzavře podzimní část sezony, podpoří charitativní projekt Zelený život

Praha - Kluby z první fotbalové ligy v nadcházejícím kole nejvyšší soutěže, kterým se uzavře podzimní část sezony, podpoří charitativní projekt Zelený život. Na všech osm stadionů budou mít volný přístup děti z vybraných dětských domovů a kromě sledování zápasů samotných si mohou prohlédnout zázemí stadionů včetně šaten pro ligové hráče.

Novou tváří projektu Ligové fotbalové asociace (LFA) se stal bývalý reprezentační obránce Zdeněk Grygera, který se tak připojil k modelce Aleně Šeredové.

"Jsem rád, že mohu něco podobného podpořit a přidám pomocnou ruku. Ze zahraničí jsem byl zvyklý na to, že pro kluby byla podpora charity samozřejmost. Vítám všechny podobné aktivity i u nás doma," uvedl Grygera na dnešní tiskové konferenci.

A vzpomínal třeba na to, jak se před lety ve službách Ajaxu Amsterodam zapojil na vozíčku do exhibiční basketbalové bitvy proti handicapovaným. "Byl to velký zážitek, pro nás i pro ty lidi, kteří v životě neměli tolik štěstí," uvedl Grygera.

Organizátoři projektu Zelený život očekávají, že na osm ligových zápasů může dorazit až 300 dětí z 20 domovů.

Při posledním podzimním kole budou mít všichni hráči na předzápasovém nástupu zelené šály stejně jako členové realizačních týmů, kteří si oblečení ozdobí i stužkou ve stejné barvě odkazující projekt vzniklý v letošním roce.

Jeho součástí je nově také nadační fond, který nedávno odsouhlasilo ligové shromáždění. Fond má sdružovat finanční prostředky, zatím se v něm sešlo 140 tisíc korun. Ty byly použity na nákup automobilu speciálně upraveného pro vozíčkáře. "Výhledově počítáme s tím, že Zelený život bude podporovat především právě handicapované a děti," uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

reklama