reklama

Kostarický kouč vyzývá sudího: Hlídej Robbenovo filmování!

Ze simulujícího Robbena má obavy trenér Kostariky. Ze simulujícího Robbena má obavy trenér Kostariky. autor: Reuters
Trenér kostarických fotbalistů se před čtvrtfinále s Nizozemskem obává toho, aby zápas nerozhodl nasimulovaný faul v podání Arjena Robbena.

Salvador - Trenér kostarických fotbalistů Jorge Luis Pinto se před čtvrtfinálovým zápasem mistrovství světa s Nizozemskem obává toho, aby zápas nerozhodl nasimulovaný faul v podání nizozemské hvězdy Arjena Robbena.

Útočník Bayernu Mnichov už několikrát na turnaji ochotně spadl, proto Pinto vyzval sudího Ravšana Irmatova, ať si dává na simulování pozor.

Právě sporná penalta za přihranný faul na Robbena v nastaveném čase posunula Nizozemce přes Mexiko do čtvrtfinále a Pinto má obavu, aby se něco podobného neopakovalo.

"Žádám FIFA a rozhodčí, ať dávají pozor. Mohl by to být rozhodující faktor zápasu. Robben rád padá a to mi dělá obavy," řekl Pinto na tiskové konferenci.

"Robben je skvělý hráč, ale má tuto špatnou pověst, protože často padá. Proto by za to měl dostat hned žlutou kartu, pokud to proti nám zkusí. Pak už by si to rozmyslel," dodal kostarický kouč.

reklama