reklama

Kuka chce v Praze uspořádat mistrovství fotbalových veteránů

Pavel Kuka Pavel Kuka autor: Milan Kammermayer
Pondělní velký zápas fotbalových veteránů by nemusel být jediným v historii.

Praha - 14 tisíc fanoušků, půl milionu korun na charitativní účely a hlavně spousta fotbalové radosti. To všechno přinesla pondělní odveta Eura 1996 v pražském Edenu, kterou vyhráli Češi nad Německem 6:3.

A to by mohl být jen začátek. Jeden z hlavních aktérů a organizátorů pondělního večera Pavel Kuka novinářům po utkání přiznal, že tohle snad byla první vlaštovka mnoha dalších velkých zápasů fotbalových veteránů.

"Plány máme obrovské, UEFA totiž začíná podporovat podobné projekty, snaží se prodlužovat ten aktivní marketingový a fotbalový věk hráčům, kteří třeba v 35 letech skončí," řekl.

A zároveň dodal, že už se mu v hlavě rodí jeden takový odvážný nápad. "Proč třeba neuspořádat v Praze takové malé mistrovství hráčů nad 35 let, na to bychom si klidně mohli troufnout. Umím si představit takových šest top mančaftů Evropy, které by se toho mohly účastnit. Máme několik nádherných stadionů, na kterých by se určitě mohla taková akce prezentovat," prozradil.

Kouba: Hlavně jsem myslel na zdraví

Konkrétní obrysy nového projektu ale zatím nejsou. Protentokrát si Kuka jen užíval vítěznou odvetu nad Německem, kterému dal dokonce dva góly. K tomu nejspíš přispěl fakt, že před duelem prý ani nebyl nervózní.

"Věkem se člověk zklidní, takže před zápasem, ani na hřišti v šancích tu nervozitu nevnímá, spíš jsem se to snažil si užít," prohlásil s úsměvem.

Podobně k utkání přistoupil Petr Kouba, který odchytal první půlhodinu zápasu a jako jediný z českých brankářů nedostal ani gól.

"Hlavně jsem doufal, aby to všechno dopadlo dobře po zdravotní stránce. Jinak, myslím, bylo vidět, že nás průběh zápasu vtáhl do hry. Je to generace, kterou fotbal bavil, baví a snad i bavit pořád bude," zhodnotil utkání.

Zároveň přiznal, že nečekal, že by výsledek mohl být pro české barvy tak jednoznačný. Vždyť ono slavné finále ve Wembley rozhodl až zlatý gól v prodloužení.

Maier: Normálně hraju v útoku

"Opravdu jsem to nečekal. ale zlomilo se to až potom, co Láďa Maier vychytal tutové šance soupeře. Do té doby to bylo pořád o gól. Nakonec jich padlo devět, což je fantazie a já jsem nadšený z toho, jak to lidi vzali. Přiznám se, že jsem se trochu bál, aby fotbal měl trochu tempo, aby se líbil. Ale bylo to úžasné," rozplýval se nad atmosférou.

Slova chvály pak měl i pro další hvězdu zápasu - Pavla Nedvěda. "Jeho výkon? To víte, když někdo umí, tak se to nezapomíná," byl stručný Kouba.

Spolu s ním na sebe strhl pozornost také brankář Maier, který na Euru 1996 sice dělal až trojku, ale v pondělí byl hrdinou, který v posledních třiceti minutách podržel český tým a dotáhl ho k vítězství.

"Spíš mě trefovali. Musím říct, že moc netrénuji. Před rokem byla exhibice Rapidu Vídeň v podobném duchu, ale od té doby jsem v bráně nestál. Když hraju za veterány, tak jsem obvykle v útoku," prozradil Maier.

Kdo se naopak trochu trápil, byl útočník Jan Koller, který se dostal do nominace až dodatečně, protože na Euru 1996 nebyl. "Minulý týden jsem si natáhl tříslo, takže jsem byl trochu eliminován a herně to nebylo ono, ale i tak jsem si to užil," řekl.

reklama