reklama

Latka: Je brzo se radovat. Takový start jsem ale nečekal

Martin Latka důležitým třetím gólem rozhodl o tom, že Slavia vyhrála i druhé utkání v tomto ročníku Synot ligy. Martin Latka důležitým třetím gólem rozhodl o tom, že Slavia vyhrála i druhé utkání v tomto ročníku Synot ligy. autor: CPA Eduard Erben
Dva zápasy, dvě výhry, pět vstřelených gólů a první místo v tabulce po neúplném 2. kole Synot ligy, s tím po mizerném posledním ročníku nepočítali ani největší snílci z řad fanoušků Slavie.

Praha - Dva zápasy, dvě výhry, pět vstřelených gólů a první místo v tabulce po neúplném 2. kole Synot ligy, s tím po mizerném posledním ročníku možná před novou sezonou nepočítali ani největší snílci z řad fanoušků pražské Slavie.

Ta totiž po šťastné výhře na Slovácku (2:1) zvládla i úvodní duel na svém hřišti proti Baníku Ostrava, který porazila 3:1.

Baník se po Baránkově snížení na 1:2 v 80. minutě sice nadechl k závěrečnému náporu, ten však svou první brankou v sezoně uťal o pět minut později kapitán Slavie Martin Latka.

"Po tom, co dali gól na 2:1, jim narostla křídla, takže ten gól byl hodně důležitý, protože jsme jím ten jejich tlak otupili a oni už se z toho nevzpamatovali," řekl po zápase novinářům 29letý obránce Slavie.

Martine, neříkal jste si pět minut před koncem zápasu, že na ten přímý kop radši nepůjdete?
Věděli jsme, že máme výškovou převahu, takže jsem ani na chvíli neváhal s tím, že bych na ni měl jít. Standardky nám teď jdou, je to naše velká zbraň, tak snad v tom budeme pokračovat. 

Co říkáte vůbec na to, že jste dali za dva zápasy pět gólů, přitom v minulé sezoně jste byli ve vstřelených gólech nejhorší?
Naši útočníci dokazují formu, kterou měli už v přípravě, navíc dneska jsme všichni hráli mnohem líp než na Slovácku. Ta produktivita je opravdu dobrá, takhle dobrý start, co se týká střílení branek, jsem opravdu nečekal. Oproti minulému zápasu jsme si ale dnes výhru zasloužili. 

Především se rozjel Milan Škoda, který dva góly dal a na další nahrál. Co říkáte na jeho formu vzhledem k tomu, že hrál v minulé sezoně na stoperovi?
Ten nám pomáhá hodně. Hodně toho vyhraje vyhraje ve vzduchu, navíc se dostává do šancí, dneska mohl dát i další gól, navíc na ten druhý přihrál. 

Po dvou výhrách jste se po pěti kolech dostali do čela tabulky. Co tomu říkáte?
Je to teprve druhé kolo, takže já bych z toho nedělal žádnou vědu. Spíš než z prvního místa jsem rád, že jsme dobře do té ligy vstoupili. Je důležité, že jsme potvrdili šťastné vítězství na Slovácku a teď se nám bude lépe dýchat. Ten tlak na nás nebude tak enormní, bude se nám lépe pracovat. 

Navíc váš fotbal podle ohlasů na sociálních sítích opět začíná fanoušky bavit...
Už před sezonou jsem říkal, že se nejdřív potřebujeme stabilizovat a až pak hrát hezký fotbal. Chceme ty tři body potvrdit v zápase s Libercem, což ale neznamená, že se nějak budou měnit naše ambice. 

Jak těžké je vůbec vyhrávat s týmy, které jsou na vaší herní úrovni?
Mužstva jako Sparta nebo Plzeň hrajou s prominutím jiný fotbal než ty dva týmy, se kterými jsme hráli. Pro nás je mnohem důležitější vyhrávat právě tyhle zápasy. Dneska není žádný soupeř snadný, třeba s Baníkem jsem naposledy vyhrál, už ani nepamatuji. S takovými soupeři se totiž hraje někdy mnohem hůře než s třeba s Plzní, která hraje kombinační fotbal. 

Stačil jste vůbec během zápasu vnímat atmosféru, která na stadionu panovala?
Užil jsem si výborné fanoušky, za což jsem moc rád. Bylo jich tady hodně, navíc byli slyšet po celý zápas. Snad to tak bude pokračovat pořád, protože když jsme se dostali do útlumu, tak nám hodně pomohli. Nejen při zápase, ale i v týdnu jsme vnímali, jak fanoušci na internetu žili tím, že jsme první zápas konečně vyhráli. Hodně jsem se na to těšil, když jsem se do Slavie vracel.

reklama