reklama

Vztah mezi Balem a Realem dosáhl nového dna, Velšan chybí v nominaci na Ligu mistrů

Gareth Bale (Real Madrid). Gareth Bale (Real Madrid). autor: Reuters
Gareth Bale sice před dvěma lety trefil nádhernými nůžkami Realu Madrid titul v Lize mistrů, letos mu ale přinejmenším v odvetě osmifinále nepomůže. Trenér Zinédine Zidane velšského záložníka nevybral do čtyřiadvacetičlenného týmu, který v pátek čeká zápas s Manchesterem City (který vyhrál první utkání 2:1).

Důvod, proč někdejší nejdražší fotbalista světa do Manchesteru neodletí, Real nezveřejnil. Není ale těžké jej uhodnout. 

Wales, golf a pak až Madrid. Bale slavil postup na Euro s podivnou vlajkou Wales, golf a pak až Madrid. Bale slavil postup na Euro s podivnou vlajkou Čtěte zde

Bale už delší dobu netají, že ho fotbal v Realu přestal bavit, a na podzim dokonce ostentativně ukázal, že před svým klubovým angažmá preferuje golf. A podobně to vidí i druhá strana v čele s trenérem Zidanem.

Mrazivý poměr, který mezi hráčem a klubem panuje, se projevil na Baleově vytěžování v průběhu sezony. Po koronavirové pauze nastoupil jen do dvou z jedenácti zápasů a jen jednou to bylo v základní jedenáctce. 

Jak moc se Baleovi tato situace líbí ukázal v červencovém duelu s Deportivem Alavés, během kterého předstíral, že na lavičce náhradníků usnul. 

Není proto divu, že se jej kouč "Bílého baletu" Zinédine Zidane snaží už delší dobu zbavit, ale pokusy o jeho prodej do Číny selhaly, a tak Velšan stále zůstává na Santiago Bernabeu. Sedmiletý kontrakt mu vyprší až za dva roky. 

reklama