reklama

Maradona: Koho Suárez zabil? To je mafiánský trest!

Maradona. Maradona. autor: Reuters
Legendární argentinský fotbalista Diego Maradona se zastal Uruguayce Luise Suáreze, kterého FIFA na mistrovství světa potrestala za kousnutí protihráče

Rio de Janeiro - Legendární argentinský fotbalista Diego Maradona se zastal Uruguayce Luise Suáreze, kterého FIFA na mistrovství světa potrestala za kousnutí protihráče zákazem startu v devíti reprezentačních zápasech a distancem na čtyři měsíce. Maradona délku trestu nechápe a označil FIFA za mafii.

"Kdo si myslí, že jsou? Je to nespravedlivý trest a neuvěřitelný mafiánský krok," prohlásil Maradona, který je na šampionátu jako expert venezuelské televize. "Koho zabil, že dostal takový trest? Proč ho rovnou nepošlou na Guantánamo?" dodal s odkazem na americkou vojenskou základnu na Kubě, která slouží jako věznice pro osoby podezřelé z terorismu.

Sedmadvacetiletý Suárez se provinil během úterního třetího utkání ve skupině s Itálií. Disciplinární komise FIFA ho potrestala na základě videozáznamu, na kterém bylo vidět jeho kousnutí do ramene italského stopera Giorgia Chielliniho. Šlo už o třetí Suárezovo kousnutí protihráče v kariéře, což se rovněž promítlo do výše trestu v podobě čtyřměsíčního zákazu činnosti, a to včetně klubového fotbalu.

reklama