reklama

VIDEO Je normální? Blázen Suárez pokousal Itala Chielliniho

Video: Luis Suárez kouše Chielliniho na MS ve fotbale 2014 www.youtube.com
Největší uruguayská hvězda sice slaví postup do osmifinále, v zápase proti Itálii však předvedla další neuvěřitelný zkrat.

Praha - Luis Suárez opět otevřel dohady o své příčetnosti. Uruguayský fotbalista v utkání základní skupiny světového šampionátu proti Itálii pokousal do ramene stopera Chielliniho, pričemž podobně nehorázný zkrat předvedl už potřetí v kariéře. Podívejte se na přiložené video.

Hvězdný útočník se sice může radovat z postupu svého týmu do osmifinále, je však otázkou, zda si sám na šampionátu ještě zahraje. Rozhodčí si sice jeho neuvěřitelného blikance nevšimli, kamery ovšem ano.

"Je směšné, že nedostal červenou kartu. Je to jasné, jednoznačné. Hned potom nafilmoval pád, protože si moc dobře uvědomil, že udělal něco, co udělat neměl," řekl Giorgio Chiellini po utkání.

"Suárezovi to prochází, protože FIFA chce, aby hvězdy na mistrovství světa hrály. Jsem zvědavý, jestli najdou odvahu proti němu použít důkazy z videa. Rozhodčí viděl otisk kousance na mém rameni také a neudělal nic," dodal obránce Juventusu.

Za kousnutí až dvouletý zákaz startu

K incidentu došlo v samotném závěru utkání, ale ještě předtím, než vstřelil Uruguayec Godín proti oslabeným Italům jedinou branku utkání. Suárez Chielliniho kousl na malém vápně, Ital se instinktivně ohnal loktem a poslal uruguayského hráče k zemi. Ten se poté držel za zuby.

Forvard Liverpoolu si tak zadělal na velmi vážné problémy, které by ho mohly vyřadit nejen ze šampionátu, ale také ohrozit celou jeho kariéru. FIFA totiž smí za kousnutí hráče potrestat až dvouletým zákazem startu.

Loni v dubnu byl Suárez potrestán zákazem startu v deseti zápasech anglické ligy za to, že kousnul do paže Branislava Ivanoviče z Chelsea.

Před čtyřmi lety si zase odpočinul sedm zápasů, když ještě jako hráč Ajaxu kousl do krku Otmana Bakkala z Eindhovenu. Tam se zrodila jeho přezdívka "Kanibal".

reklama