reklama

Necid trénuje pod Zikem v Izraeli. Sní o gólovém debutu

Necid: Sním, že začnu jako v reprezentaci

Praha/Moskva - Český reprezentační útočník Tomáš Necid má za sebou první tréninkové dávky v CSKA Moskva pod brazilským koučem Zikem. Doufá, že povedou k co nejrychlešímu otevření střeleckého konta v ruské lize.

Na začátku týdne přistáli hráči armádního klubu v Izraeli, kde absolvují přípravný kemp až do 27. ledna.

Trenér Zico, jehož angažoval klub na začátku letošního roku, trénoval s třiadvaceti hráči, mezi nimiž byl vedle nové posily Tomáše Necida také další reprezentant Luboš Kalouda.

Čtěte také:
Necid se ruské mise nebojí. Dřít musel už ve Slavii
Necid ve Slavii nezůstane. Šéf CSKA ho chce už v zimě

"V úterý jsme trénovali dvoufázově, ve středu a ve čtvrtek přijdou na řadu cvičení s míčem. Hlavní důraz bude na fyzickou kondici, " prozradil ruským novinářům Zico.

Necida tak krátce po příjezdu do Moskvy čekalo hned další cestování. V rozhovoru pro klubové stránky však nešetřil superlativy.

"Jsem strašně rád, že můžu být v takovém velkoklubu. Na tenhle moment jsem dlouho čekal," prohlásil.

"Je mi ctí, že můžu fotbalově vyrůstat v tomto týmu, a doufám, že budu pro klub co nejdříve přínosem. Určitě mi bude nějaký čas trvat, než se adaptuji, ale doufám, že to nebude trvat dlouho. Důležité pro mě je, že tu mám krajana Luboše Kaloudu," pokračoval.

Tomáš Necid, útočník Slavie Praha Tomáš Necid, útočník Slavie Praha, se loučí s fanoušky v Edenu Foto: Ondřej Besperát

Vagner Love? Těžší konkurent ani nemůže být

Ruští novináři ex-slávistickému kanonýrovi připomněli, že se v týmu potká s hráči, kteří se podíleli na finálovém vítězství na Euru sedmnáctiletých v roce 2006 proti České republice, která zápas prohrála na penalty.

"Ano, s Ruskem jsme tehdy utpěli nešťastnou porážku. Pamatuji si, že jsem dal dva góly, jeden ze hry a druhý z penalty. Ale přirozeně mě nakonec moc netěšily. Vím, že tu jsou v CSKA někteří hráči, kteří proti nám tehdy nastoupili," vrátil se Necid k úspěchu na mezinárodní scéně.

Na úspěchy navázal i na ME devatenáctiletých, kde získal titul krále střelců, a také v seniorské reprezentaci. V ní si hned po pár minutách na hřišti připsal při svém debutu premiérový gól, kterým přispěl ke kvalifikační výhře v San Marinu.

"Sním o tom, že i v Rusku za nový tým dám co nejdříve gól. Samozřejmě, těžko si lze představit těžšího konkurenta v boji o místo než Vagnera Lova. Už se ale těším na svůj první start v mužstvu v základní sestavě. Věřím, že se mi podaří přesvědčit trenéra, aby mně dal šanci co nejdříve," dodal devatenáctiletý reprezentant.

V Izraeli trénuje CSKA se třemi klasickými útočníky. Vedle Vagnera Lova a Necida také s mladým Ryžovem. Brazilec Ricardo Zezus zůstal v Moskvě.

reklama