reklama

Nešťastný Blanc: Sebrali jste mi opory. S kým mám hrát?

Laurent Blanc Laurent Blanc autor: Tomáš Kubánek
Francouzský svaz vyřadil několik hráčů z reprezentace

Praha - Nový trenér francouzské fotbalové reprezentace Laurent Blanc přiznal, že je rozčarován z rozhodnutí domácího svazu, který před tento týden potrestal několikazápasovými distanci některé opory národního týmu.

Vypořádal se tak s iniciátory skandální rebélie, kterou francouzští fotbalisté neblaze prosluli na letošním mistrovství světa.

Největší trest dostal Nicolas Anelka, který celou aféru rozpoutal, když vulgárně nadával tehdejšímu kouči Raymondu Domenechovi. Kanonýr Chelsea byl sespendován na 18 zápasů. Sám však prohlásil, že už o reprezentační dres nestojí. Patrice Evra si nezahraje v pěti duelech, Franck Ribéry ve třech a Jérémy Toulalan v jednom.

Čtěte také:
Rebel Anelka bude za skandál na MS pykat 18 zápasů
Jste klauni, vzkázal svazu potrestaný rebel Anelka

Blanc se však obává, že absence těchto hráčů bude mít negativní vliv na kvalifikační boje o Euro 2012. V prvním přípravném zápase totiž nepovolal z kádru, který byl na šampionátu, ani jednoho účastníka a Francie podlehla Norsku 1:2.

"Samozřejmě, že nejsme v ideální situaci. Budu v kvalifikaci o Euro potřebovat všechny klíčové hráče," řekl Blanc. "Doufal jsem, že se vše vyřeší do konce srpna. Myslel jsem, že zákaz startu v zápase s Norskem postačí. Ale bohužel se tak nestalo a já na tom nemohu nic změnit," zoufá si čtyřiačtyřicetiletý trenér.

K nominačním trampotám se však přece jen staví realisticky. "Nyní se musíme koncentrovat na to, abychom vybrali tu nejlepší sestavu na první zápasy s Běloruskem a Bosnou a Hercegovinou."

Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Foto: Návrat bídníků domů. Henry a spol v Paříži Prohlédněte zde

reklama