Nový světový rekord: V Anglii se hrál fotbal 36 hodin

Martin Jůzek
15. 4. 2009 14:10
Výtěžek z akce šel na projekt Meningitis Trust

Bristol - Znalci kopané těžko uvěří, že fotbalový zápas mohl skončit výsledkem 285:255. Přesto k tomu teď došlo. Na anglické půdě se dva týmy pokusily o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Dosud nejdelší utkání v historii trvalo 33 hodin a 36 minut. Právě tuto hranici chtěli hráči Bristol Academy a Leedsu Badgers zlomit.

Nakonec se jim to podařilo a nový rekord činí neuvěřitelných šestatřicet hodin.

Vše začalo sobotu na hřišti Bristolu, kde se sešly oba týmy, na které dohlíželi organizátoři akce i lidé z Guinnessovy knihy rekordů.

Na každé straně do utkání nastoupilo osmnáct hráčů a podle dostupných informací skoro každý byl na trávníku zruba osmnáct hodin. Hrálo se přes noc, skóre narůstalo a úroveň fotbalu klesala s přibývajícím časem.

O kvalitu ale nešlo. Amatérští fotbalisté konáním duelu přispěli pro organizaci Meningitis Trust, která se zabývá prevencí meningitidy - zánětem mozkových blan. Celkem vybrali deset tisíc liber (necelých 300 tisíc korun).

Za to je pochválila i bývalá hvězda Liverpoolu Ian Rush, jehož tato nemoc postihla v dětství.

A kdo vyhrál? Leeds, jenž dal v průměru gól skoro každých sedm minut. Na konci se ale radovali hráči obou výběrů.

Čtěte dále: Němci chystají unikát. Na MS budou hrát pro 75 000 lidí