reklama

Jankulovski: K národnímu týmu by se hodil Zdeněk Zeman

Český fotbalista Marek Jankulovski během tiskové konference v listopadu 2012. Český fotbalista Marek Jankulovski během tiskové konference v listopadu 2012. autor: David Procházka
Na otázky čtenářů Aktuálně.cz odpovídal Marek Jankulovski, někdejší hráč Baníku Ostrava a AC Milán.

Ostrava - Bývalý český fotbalový reprezentant Marek Jankulovski má za sebou skvělou kariéru v Itálii i v českém týmu.

V pondělí dopoledne byl naším hostem v online rozhovoru, a přestože původně jsme byli domluveni na jednom „fotbalovém poločasu“, tak čtenářům trpělivě a upřímně odpovídal celý fotbalový zápas.

Peterovy dluhy jsou šílené

Nejčastěji se téma otázek týkalo pochopitelně současné složité ekonomické i sportovní situace jeho mateřského Baníku Ostrava. Jankulovski má jasno.

„Za současnou situaci může pan Petera, to je jasné. Vždyť kolik se za poslední roky pod tenisty prodalo hráčů a kde ty všechny peníze jsou? To je trestuhodné. Z tolika peněz by se dal rozpočet klubu každý rok sestavit,“ zlobí se na nehospodárnost předchozího vedení. „Ty dluhy jsou šílené,“ doplnil.

Lička za všechno nemůže

Mnoho fanoušků Baníku nyní spílá rovněž bývalému generálnímu manažerovi klubu Verneru Ličkovi, kam až současný tým sportovně dospěl a jak funguje mládež. „Je jasné, že svůj podíl viny má. Ale pokud jde o sportovní strukturu, tak někdo mu ty přestupy musel schvalovat. Pokud jde o mládež, tak to je věc celého Baníku, těžko vinit jednoho člověka.“

Jankulovského mrzí, že kvůli nedostatku tréninkových ploch musí mladí fotbalisté trénovat všude možně, jen ne na svém. „Předchozí areál na Jeremenku, kde jsem i já vyrůstal, nebyl dodnes nahrazen. Jak může mládež fungovat, když trénuje všude možně po okolí a ne na svém!“

Proto Jankulovského ani nedráždí požadavek Ličky na výplatu částky 4,5 milionu Kč, které mu Baník dluží. „Někdo mu tu smlouvu dal a za práci by vždycky mělo být zaplaceno. To se sportovními problémy Baníku až tak nesouvisí. Leda s tím hospodařením.“

Mládež nemá kde trénovat

Na výstavbu nového areálu pro mládež by Jankulovski rád přispěl. Baník mu totiž dluží peníze za působení v týmu po jeho návratu. „Hrál jsem sice jen sedm minut, ale jde o princip. Musím mít také uzavřené daně a pořád to odkládám. Těžko se s vedením komunikuje. Chápu, že teď je v Baníku hodně starostí, ale mohla by ta komunikace být lepší,“ domnívá se.

„Právě proto se bavíme o tom, že bych tu dlužnou částku poukázal na výstavbu centra mládeže. Ale musím mít jistotu, že tam ty peníze opravdu půjdou.“

Baník nesestoupí, město snad pomůže

O sestup Baníku se Jankulovski vůbec neobává. „Není na tom v tabulce dobře, ale o tom se nebavme, Baník to zvládne,“ je přesvědčen. Mnohem důležitější bude středeční jednání zastupitelstva města Ostravy. To by mělo podle všech indicií odhlasovat vstup do klubu a odkoupení sportovního areálu.

„Vím, že jsou v městském zastupitelstvu lidé proti tomuto návrhu. Docela jim i rozumím, ale myslím, že když je město jedinou nadějí Baníku, mělo by mu pomoci. Věřím, že by to Baník byl schopen v budoucnu městu vrátit dobrou prací s mládeží a zábavou pro desetitisíce lidí,“ vyzývá radnici.

Bývalí hráči do Baníku

Pokud by se Baník ekonomicky podařilo ozdravit, navíc rekonstruovat a zmodernizovat stadion Bazaly, Jankulovski si by si dovedl představit, že by on i další bývalí hráči klubu v Baníku pracovali.

„Třeba fakt, že teď dělá v Baníku Radek Slončík, je hodně cítit. Je škoda, že třeba Pavel Srníček musí kvůli dluhům předchozího vedení dělat ve Spartě a ne na Bazalech,“ upozorňuje Jankulovski. V budoucnu bychom jako srdcaři mohli spolu s dalšími kluky třeba Martinem Lukešem, Milanem Barošem a Vencou Svěrkošem v klubu pracovat.“

Na benefici prodáno 9 tisíc lístků

Velkým tématem současných dnů je také benefice Marka Jankulovského, která se bude hrát 8. června v 18 hodin na ostravských Bazalech. Měli by přijet spoluhráči Jankulovského jak z reprezentace, tak klubů, kterými prošel. „Pozval jsem všechny, teď záleží na tom, kdo bude mít čas. Nebylo jednoduché najít termín,“ tvrdí.

Nakonec mu vyšel nejideálněji 8. červen. „U nás liga končí v květnu, pak tam je v červnu ještě kvalifikace o postup na MS. V červenci už u nás začínají přípravy a v Itálii mají dovolenou, protože tam začínají s ligou až v září. Navíc den před beneficí hraje český nároďák v Praze s Itálií, takže tady bude dost kluků,“ těší se.

Gattuso nepoletí z Milána sám

Po první tiskové konferenci, kde ještě nechtěl házet jmény, ale prozradil účast bojovníka Gennara Gattusa, se zvedl o akci velký zájem. Dnes už je prodáno 9 tisíc vstupenek. „To mě nesmírně těší. Jsem rád, že mají lidi zájem, doufám, že budou spokojení.“

Další jména ale přesto ještě prozrazovat nechtěl. Mluví se například i Giuseppe Inzaghim. „Nechci teď nic slibovat, záleží jestli budou mít kluci volno, budou zdraví. Ale každopádně tu budou zajímavá jména. Tak za 14 dní budu možná vědět více,“ tvrdí.

Kdyby nehráli v Brazílii, respektive v USA, věřil by, že do Ostravy speciálem z Milána dorazí třeba Ronaldinho, Pato či Nesta. „Se všemi jsem vycházel skvěle a myslím, že by přijeli. I tak ale z Milána Gattuso sám nepoletí,“ usmívá se.

Na kvalitu současné fotbalové reprezentace má střízlivý názor. „Je jasné, že ty výkony nejsou tak dobré, jak jsme bývali zvyklí. Ale je třeba si uvědomit, že nejsme na úrovni velikánů a takové individuality jaké jsme měli před 5-10 lety, nebudeme mít pořád.“

Zeman nebo Vrba k reprezentaci

V reprezentaci by uvítal Zdeňka Zemana. „Je to skvělý trenér, narodil se v Československu, má k zemi pořád vřelý vztah. Má ohromnou autoritu a kvalitu. Útočný fotbal, který praktikuje, by se českému fanouškovi líbil,“ je přesvědčen. „Na druhou stranu si nenechá radit nějakými hráčskými agenty, bylo by mu jedno co říká předseda svazu. Je otázka, jestli by takový samorost vůbec mohl v českém fotbale působit.“

Pokud ne Zeman, má Jankulovski o nástupci Michal Bílka jasno. „Pak pro mě připadá v úvahu jedině Pavel Vrba,“ dodal v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

CHAT Jankolovski: Za současný stav Baníku může Petera

10:00

? strýc - 21. 4. 2013 20:53 Dobrý den, prozradíte už, kdo všechno dorazí na tu vaši rozlučku? A kdy to vlastně bude? Strýc

Marek Jankulovski: Bude to 8. června na Bazalech, v 18 hodin. Jména už jsem říkal, moji spoluhráči z reprezentace, z klubů, ale konkrétně kromě těch, které jsem uvedl, ještě sám nevím. Jednám se zajímavými jmény, někteří z nich nejspíš přijedou, když do toho něco mimořádného nevstoupí, ale proto nechci ta jména ještě uvádět.

? fanoušek - 21. 4. 2013 23:41 Dobrý den, Jaké to bylo hrát za AC Milan ?
A jaké to bylo hrát s Kevinem Princem Boatengem

Marek Jankulovski: Dobrý den, zdravím vás. Hrát za AC Milán bylo skvělé, byl to vrchol kariéry. Víc už pro mě asi ve fotbale nebylo. Je to technicky skvěle vybavený hráč hrající s obrovským nasazením. Dodával našemu týmu bojovnost a hecoval to, lidi ho mají v Miláně hodně rádi.

? Baníkovec - 22. 4. 2013 7:54 Proč nepracujete v Baníku? Co si myslíte o tom, že Petera,který tým vytuneloval a nyní utrácí peníze FCB třeba na Floridě je beztrestný? Děkuji předem za upřímnou odpověď.

Marek Jankulovski: Zatím nepracuju v Baníku proto, že mám na fungování trochu jiný pohled a je to časově po skončení kariéry hodně náročné. Ještě se necítím na to, abych denodenně takhle fungoval. Hlavně si myslím, že jeden člověk nic nezmění. Muselo by se toho v Baníku zlepšit strašně moc, abych tam jednou pracoval. Co se týče Petery, ty dluhy mluví za vše. Doufejme, že se to jednou všechno dá dopořádku a měl by zpytovat svědomí. Je za to zodpovědný, ale nevím, jestli s tím něco uděláme.

? dan - 22. 4. 2013 8:05 dobrý den, jak se vám líbil sobotní zápas se spartou? dan

Marek Jankulovski: Baník v momentální situaci se snažil, bojoval, dobře bránil. To na jednu stranu potěšilo, ale směrem dopředu se mohl pokusit o něco víc. Nebyl tam ani náznak nějaké šance. Potrápil Spartu, Sparta byla lepší, možná při troše štěstí mohl bod být. Bohužel, když nehraje Milan Baroš, tak ofenziva trpí.

? jakub - 22. 4. 2013 8:08 dobrý den, zahrál jste si v ac i s ronaldinhem? jaký je to fotbalista? a přijede na rozlučku? :-) ať se daří, j.

Marek Jankulovski: Fotbalista to je mimořádný, jeden z nejlepších, se kterými jsem si mohl zahrát. Co se týče techniky a myšlení, takových je málo. Řadím ho úplně na vrchol. Pokud jde o rozlučku, je to komplikované, hraje v Brazílii. Kdyby hrál ještě v Evropě, je to pohodář a celkem jsme kamarádili, protože poslední rok jsme už moc nehráli. Věřím, že kdybych ho pozval a byl ještě v Itálii, tak by přijel. Podobně třeba Seedorf a Pato, nebo Nesta škoda, že jsou v Brazílii a Nesta v Americe.

? Fandabaníku - 22. 4. 2013 8:31 'Zdravím Marku-předně Ti chci popřát zdraví a poděkovat za vše co jsi udělal pro český fotbal a baník---.A můj dotaz. Pan Šafarčík v on.line rohovoru napsal že se spolupráci s Tebou nebrání ale Ty prý nemáš čas pracovat pro ně na plný úvazek?,Kde je zakopaný pes?,,, Nevidím do toho ale osobně si myslím,že máš ve fotbalovém světě takové jméno že bys byl téměř dokonalým vyhledávač talentů a sehnat na naše poměry nadrůměrného hráč na rozehrání s Itálie by nebyl pro Tebe problém. A co říkáš na to že Milan hraje v Baníku zadara jede na max a třeba takový DK9 se po hřišti plouží?

Marek Jankulovski: Děkuju za vše, já jsem neviděl online rozhovor pana Šafarčíka. Nemůžu soudit. Ale i když v Baníku nefunguju, tak když Baník ode mě něco potřeboval, nebo potřebuje, tak vyhovím a jsem k dispozici. Ale ta denní práce v klubu, na to není ještě čas. Ale jak už jsem říkal, klub musí fungovat jinak. Baník má dneska jiné starosti a snad klapne spolupráce s městem, a pak to třeba půjde. Vždycky jsem se po návratu chtěl vrátit domů do Ostravy a do Baníku. V jedné větě se to dá těžko vysvětlit. To, že Milan hraje zadarmo, dokazuje, jak má Baník rád a buďme v Ostravě rádi, že tu dneska je.

? šiř - 22. 4. 2013 8:32 V AC Milán jste hrál s číslem 18, v repre s číslem 6, v Baníku různě 6, 7, 8, když ještě nebyly stálý čísla. Které je vaše nejoblíbenější?

Marek Jankulovski: Vždycky se mi líbila sedmička, nebo osm. Kdysi se hrálo jen s čísly do 11. Ale nemám k tomu nějaký specifický vztah.

? jebík - 22. 4. 2013 8:33 Prý vám současné vedení Baníku dluží nějaké peníze, je to pravda? Kolik?

Marek Jankulovski: Je to pravda a momentálně řešíme navzájem, jak bych tyhle peníze mohl de facto nakonec nechat v Baníku. Tak, že by to pomohlo mládeži a její nové akademii. Ale musím mít jistotu, že to půjde na tyhle účely.

? jebík - 22. 4. 2013 8:34 Jaký máte vztah k bývalému vedení (Petera, Kahoun) a k současnému (Adamčík, Šafárek) :-) ?

Marek Jankulovski: K bývalému vedení už jsem se vyjádřil, nemám k nim žádný blízký vztah, zažil jsem je v Baníku jen dva měsíce. S novým vedením se snažíme nějak komunikovat, ale je to na delší trať, protože Baník má v tuto chvíli spoustu starostí a kolem toho se vše točí a není na ostatní moc čas. Ale jsem ochoten Baníku vždy pomoct a být k dispozici, ale není to na oficiální bázi.

? Pavel - 22. 4. 2013 8:49 Dobrý den,
jakému týmu fandíte ve formuli 1? Odpovězte prosím na tuto otázku. Děkuji

Marek Jankulovski: Nejsem fanda formule 1, ale když už tak ferrari, protože jsou z Itálie.

? vašek - 22. 4. 2013 8:55 Dobrý den, jaké to bylo hrát s legendou AC Paolem Maldinim, na hřišti a mimo něj ? Vim, že nechcete nic prozrazovat, ale pokud by mu to vyšlo, přijede ? Díky za odpověď a na shle 8.6. na Bazalech.

Marek Jankulovski: Hrát s ním bylo super, je to ikona Milána, ale celého italského fotbalu. Má obrovský respekt v kabině i mimo. Je to obrovská osobnost. Oslovil jsem a pozval všechny bývalé hráče, se kterými jsem hrál. Takže záleží jestli si udělají čas, mají ho strašně málo. I když Maldini skončil s fotbalem, tak tráví hodně času v Americe. Je to složité.

? Ferenc - 22. 4. 2013 8:59 Dobrý den, angažoval jste se nějak v jednáních o podpoře města směrem k Baníku? A kdo podle vás může za to, že má Baníček teď takvé dluhy? F.

Marek Jankulovski: Za dluhy je zodpovědný bývalý majitel Petera, to je jasné. Neangažoval jsem se osobně, nikdo mě o to nepožádal. Všechno sleduju na dálku a věřím, že se nakonec město postaví čelem a pomůže.

? radik - 22. 4. 2013 9:23 Dobrý den Marku,jaký je podle vás nejpravděpodobnější scénař našeho Baníku?Vstoupí do klubu město,zachrání se atd?

Marek Jankulovski: Nejlepší scénář bude, když město vstoupí do Baníku, pomůže s těžkou situací a na základě toho se Baník může vzchopit a budovat klub od mládeže až po áčko s ekonomickou jistotou a stoupat vzhůru.

? Michal - 22. 4. 2013 9:28 Dobrý den, na co nejradši vzpomínáte na působení v AC? Zažil jste nějaký úsměvný moment, ze kterého by si vaši spoluhráči dělali srandu? M.

Marek Jankulovski: Nejvíc humorných momentů jsem zažil se spoluhráči jako jsou Gattuso, Favalli, Pirlo. Nějakou historku, že by si ze mě někdo dělal srandu, nemám.

? Lukáš - 22. 4. 2013 9:41 Čau Marku mám koupenou vstupenku na tvoji rolučku. Chtěl jsem se zeptat kdo je z Itálie oficiálně potvrzený?Dále se chci zeptat komu fandíš v naší hokejové extralize.Myslíš si, že Arsenal má na to v příštích letech konečně dosáhnout úspěchu?Co říkáš na fanoušky baníku myslím si že jsou jedni z nejlepších v republice. Fandí ikdyž se nedaří. Škoda, že Ti comeback nevyšel.Nemají na prima cool volné místo reportéra? :-) Hezký den. Lukáš

Marek Jankulovski: K rozlučce už jsem se vyjadřoval, sám teď opravdu nevím, kdo by mohl přijet. Rád bych všechny, ale uvidí se. V hokeji fandím Vítkovicím. Arsenal bude mít šanci, když nebude rozprodávat mladé hráče, kteří jeden rok zazáří a druhý rok jsou pryč. Pokud tam nezůstanou déle jako v jiných klubech, tak nejde tak často měnit kádr.

Fanoušci Baníku jsou skvělý, to je známá věc. Na místo reportéra se zeptám.

? ONdra - 22. 4. 2013 9:42 Marku, co Vám pomohlo na vrchol - štěstí nebo píle?

Marek Jankulovski: Určitě obojí, protože můžete mít talent a píli, tak i štěstí je potřeba. Když vás v pravý moment někdo nekoupí, tak se nedostanete tam jako já. Znám spoustu hráčů s velkým talentem, ale třeba přestoupí ve špatný čas do špatného týmu a úspěch se nedostaví.

? Jirka - 22. 4. 2013 9:43 Marku kdo podle vás sestoupí do druhé ligy a kdo je nahradí z druhé ligy.

Marek Jankulovski: Nepřeju to nikomu, ale když vidím tabulku, tak České Budějovice a Hradec Králové budou mít velké problémy, ale je tam dalších pět mužstev, třeba Příbram, nebo Brno. Kdo postoupí? Přál bych to Znojmu, kde jsem byl na vojně, to by bylo super. Jinak Bohemka je největší favorit.

? Furioso - 22. 4. 2013 9:49 Marku jak hodnotíš současnou hru obrany nároďáku? Kdo ti v defenzivě sedí, a koho bys naopak vyměnil/doplnil? A jaký je podle tebe největší český defenzivní talent současnosti?

Marek Jankulovski: Obrana se mi líbí, protože se stabilizovala, kluci jsou zkušení a sehraní. Teď se mi líbí, nic bych neměnil. Asi si tak narychlo vybavuju exolomouckého stopera Kalase.

? Tuzer - 22. 4. 2013 9:52 Marku,jaký názor máte na výkon současné reprezentace,trenéra a hlavně,co si myslíte o prostředí českého fotbalu a jeho pověsti?a ještě jedna otázka,mohl by jste někdy v budocnu působit u naší reprezentace?Děkuji..

Marek Jankulovski: Výkony reprezentace nejsou ideální, to víme všichni. Na druhou stranu ten tým nemá takové individuality jako v minulosti. Je normální, že jsme teď na úrovni Dánska a Bulharska, nemůžeme se dlouhodobě měřit s těmi nejlepšími.

Pověst není dobrá, kauz je hodně. Nepomůže to pověsti. Jako fanoušek jsem zklamán, že se nic nevyřešilo. To není dobrá vizitka. Být u repre, to by pro mě byla výzva, je to maximum. Je to nejsledovanější tým v zemi. Pokud by nabídka přišla, pochopitelně bych o ní hodně uvažoval a těžko odmítal.

? Michail Tsvetanov - 22. 4. 2013 9:58 Dobrý den, pane Jankulovski, chtěl bych se Vás zeptat jakým způsobem řešíte svoji rehabilitaci a regeneraci, a jestli jste někdy používal například coMra terapii? V čem je podle Vás rozdíl mezi tím, jak se o své zdraví a formu starají fotbalisti v Čechách a na západě, a jak se to odráží na průměrné délce aktivní kariéry zde a v jiných zemích? Děkuji Vám.

Marek Jankulovski: Rehabilitaci po operaci řeším tak, že každý den cvičím, běhám na páse a posiluju koleno. Ale už to nemusí být tak intenzivní, jako v profesionální kariéře. coMra terapie nevím co je, neslyšel jsem. Než jsem se vrátil do Baníku, tak jsem byl po operaci zkříženého vazu pět šest hodin denně v tréninkovém procesu a tady na to nejdou podmínky a vybavení a čas lidí.

? Roman - 22. 4. 2013 9:59 Ahoj Marku,
nemate strach ze skoncite(ne az tak katastroficky)jako FK Vitkovice?Vim,ze za Vama stoji daleko,daleko vice sponzoru,ale prece jen...... .Dik za odpoved
P.S.: ac jako Vitkovicak preji Baniku,zachranu v lize a lepsi casy,a tobe hodne zdravi

Marek Jankulovski: To nemám strach, že Baník dopadne jako Vítkovice. To by byla tragédie nejen pro Ostravu, ale pro celý český fotbal. Kdyby v Ostravě nebyl jediný ligový klub. Chce to čas, aby se Baník stabilizoval, ale věřím, že v lize zůstane.

? Marianna - 22. 4. 2013 10:01 Dobrý den Marku, myslíte si, že se dočkáme takového sportovního chování fanoušků, jako to vídáme při zápasech ze Španělska či Anglie? Kde se fandí a ne bije a dělá binec?! Jinak doufám, že se povede účast "ďábla na trávě" :-) - tak vypadá Gennaro Gattuso - můj oblíbený fotbalista. Moc se na to těším. Zdraví a hodně štěstí přeje důchodkyně z Prahy.

Marek Jankulovski: Nevím, jestli se toho dočkáme, protože někteří fanoušci nemají s fotbalem nic společného. Je to škoda, protože hodně lidí kvůli nim nechodí s dětma na fotbal. Jednou se to změní, ale kdy, to je otázka. Fotbalu to ubližuje, slušní lidi zůstávají doma. Mohly by být plné stadiony.

Taky doufám, že "dábel na trávě" přijede. Myslím, že by to pro lidi byl pěkný zážitek. Gattuso v Ostravě, to by byla událost.

? Roman Závodný - 22. 4. 2013 10:07 Dobrý den, dotaz je jednoduchý, kdo zastaví vykrádání Baníku? Není přece možné, aby BANÍK vyhrál ligu a nebo byl na výsluní a potom strmý pád do nižších pater, jen díky tomu, že "někdo" prodá nejlepší hráče v kádru pryč. Místo aby se tady stavěl mančaft i na budoucí ročníky. Kam zmizí ty peníze z prodeje? Proč je nenechají v klubu, tak aby se všechno opět vrátilo? Vždyť to je do nebe volající zlodějna. Baník má nesmírně velkou oporu ve fanoušcích a tak si s nimi zahrávají, že potom se na ně úplně vykašlou a skončí jako dnes Vítkovice, nebo ještě v době II.ligy bývalé VOKD Poruba.

Marek Jankulovski: Úplně souhlasím s názorem, sám nerozumím tomu, kde všechny ty peníze skončily. V posledních letech prodal Baník hodně hráčů a všechny částky se pohybovaly v desítkách milionů korun a dluhy jsou přes 150 milionů. Je k pláči, kde se Baník teď nachází.

? crocodyle - 22. 4. 2013 10:11 Dobrý den, prosím vás, jak velký je rozdíl mezi denním tréninkem u nás a třeba v AC? Nemyslím zázemí, to je nesrovnatelné, ale pro příklad, přijdete na trenink a první jste dělal co? Potom bylo co? A jaký je v tom či onom rozdíl třeba v Baníku?
Děkuji za odpověď....Roman

Marek Jankulovski: Hlavní rozdíl byl asi v profi přístupu. Ten je úplně jiný než u nás. Hlavně pokud jde o mladé hráče. V Itálii je známo, že se začíná strečinkem, ale i delším a intenzivním. Tohle se u nás někdy zanedbává. Nechce se to klukům, protože si myslí, že to je zbytečné. Venku je to důležité. Venku se všechno trénuje s balonem, to je základ. U nás to je bez míče a pak je to na hřišti poznat.

? Pavel - 22. 4. 2013 10:14 Dobrý den.
Jak si představujete svůj ideální den?Jakým způsobem se udržujete v kondici?Užíváte potravinové doplňky?
Přeji Vám vše dobré.

Marek Jankulovski: Ideální den je když je člověk zdravý a dělá to, co ho baví. Kondici udržuji tak, že každý den chodím cvičit, zajezdím si na kole. Potravinové doplňky neužívám.

? David (16let) - 22. 4. 2013 10:16 Zdravim Marku, chtěl jsem se zeptat jaký máš názor na kartoniádu a celkově atmosféru proti Spartě? Myslím si, že z toho každý musel mít husinu, protože já ji v kotli měl :)
(fanoušek z krkonoš)

Marek Jankulovski: Bylo to fantastické, celková choreografie Baníku je úžasná. Dodává to zápasu atmosféru. Takhle by to mělo být vždycky.

? dzahis - 22. 4. 2013 10:22 Ahoj Marku, vždycky jak byla LM a AC, tak jsem doslova čučel. Dokázal jste toho hodně a moc gratuluji. Pro mě osobně jste všichni tři frajeři co jste se vrátili domů a jste u Baníku, v dobrém slova smyslu, jak ty, tak Milan a začal to všechno Svěrky. Dějte "um" dohromady a udělejte super Baník Ostrava, ať je zase na Bazalech narváno a hlavně ať tam hrají hráčí se srdcem pro Baník.
Děkuji a přeji mnoho úspěchů...

Marek Jankulovski: Děkuju za uznání, snad to tak bude a jednou až srdcaři jako Svěrky, Bary a Luky skončí, tak vytvoříme tým, který Baníku pomůže. Všichni máme Baník rádi a jednou bychom mu to mohli vrátit.

? markos - 22. 4. 2013 10:25 Ahoj Marku.Jedna otazka:Nabidka od Staré Bělé ještě nepřišla????.....hih.At se Ti daří a s Baničkem at se vratime tam,kde patřime.Ps:Ve středu držíme palce

Marek Jankulovski: Nabídka nepřišla, stále čekám.

? Tomas - 22. 4. 2013 10:31 Marku, pamatuješ si na svůj gol ve Veroně na podzim 2006? Vyhráli jste tam 1:0 a já byl v hledišti jako hrdý Čech, po zápase jsem se pozdravil s Rinem Gattusem a s Pippem...tebe jsem ale nestihnul... :-) Pak jste na jaře vyhráli Champions League., od té sezony jsou Rossoneri můj nejoblíbenější zahraniční klub. Zeptal bych se ještě na fanoušky, bylo náročnější hrát za Neapol nebo za Milan? Neapol fotbalem doslová dýchá. Jak vidíš budoucnost italského fotbalu? Díky, měj se

Marek Jankulovski: Na gól si pamatuju, protože jsme vyhráli 1:0. Asi bylo těžší hrát v Neapoli, když nám to nešlo, tak to bylo kolikrát za hranicí, v Miláně jsou fans taky nároční, ale mají hranice. Na jihu to bylo někdy divoké.

? Richard - 22. 4. 2013 10:34 Jsem fanoušek Marka Jankulovského velice se mi líbil jak uměl hrát fotbal.A chci se zeptat na něco jiného a to:
Jaké to bylo hrát pod trenérem Brucknerem a prí se jednou rozlobil v šatně a všechno tam lítalo.Tak se chci
zeptat jestli to je pravda.Četl jsem to ve sportě kde mněl
interviu Karel Poborský.

Děkuji

Marek Jankulovski: Hrát pod panem Brücknerem byla pro mě čest. Byl to velký trenér, proto jsme to dotáhli tak daleko. Nevím, jestli někdy všechno lítalo. Teď si nevzpomínám, ale je to možné.

? Jakub - 22. 4. 2013 10:35 Zdravím Marku,
myslíte si, že by byl Zdeněk Zeman vhodným trenérem pro nároďák? Proč se svaz bojí ho angažovat?

Marek Jankulovski: Z mojeho pohledu je ideální trenér. Pro mě osobně česká reprezentace na výběr z trenérů moc nemá. Pan Zeman má obrovský respekt, hraje útočný fotbal, to by se fanouškům líbilo. Na druhou stranu v Česku dlouho nebyl, ale jsem jednoznačně pro. Uvidíme, co ukáže budoucnost. Mám jen dva kandidáty do budoucna: Pavla Vrbu a Zdeňka Zemana.

? Roman - 22. 4. 2013 10:39 Ahoj Marku,koho tipujete letos na vítěze LM? Co říkáte na výkon Martina Lukeše,Michala Bárty v sobotu 1*? Jezdí vůbec někdo z FCB po okolí a hledá talenty? Jinak hodně zdraví

Marek Jankulovski: Na vítěze tipuju Real Madrid, je momentálně v pohodě. I když Bayern má taky skvělou formu. Výkon Lukeše i Bárty byl skvělý. Hlavně Luky ukázal, že má Baníku co dát. Je pro mě překvapení, že nehraje. To je otázka pro trenéra.

O tom, jestli někdo jezdí po okolí, nemám přehled. Ale doufám, že ano. V poslední době dost talentů Ostravu obchází, končí spíš v Olomouci, Karviné či Hlučíně, což je škoda.

? ivan. stejskal - 22. 4. 2013 10:46 Dobrý den, návrat potrhaných "reprezentantů" 16.11.2011 z Ćerné Hory - co vy na to?

Marek Jankulovski: To byla ostuda, myslím, že na takové úrovni by se něco takového nemělo stávat. To nemá nic společného se sportem a reprezentací.

? Petr Vaněk - 22. 4. 2013 10:50 Jak se Baník umístí v letošním ročníku ligy?

Marek Jankulovski: Hlavní cíl je záchrana, jestli bude 11., nebo 14. to už je jedno. Lepší to nebude. Základ je záchrana.

? Marianna - 22. 4. 2013 11:06 Otázku už nemám. (Ikdyž by se nějaká určitě našla). Ale chci Vám Marku poděkovat za krásné, upřímné odpovědi, vč.mojí :-). Takový chat má smysl a ještě jsem snad tak kvalitní odpovědi neviděla. Moc děkuji. A ať se vše daří!

Marek Jankulovski: Děkuji za uznání, těší mě vaše pochvala. Odpovídám tak, jak to cítím a nekličkuju. Není to můj styl. Snažím se vždycky o upřímnost. Děkuji za pozornost a jdu si teď užít sluníčko, které jsme šest měsíců neviděli.

? Arnošt Žarski - 22. 4. 2013 11:11 Ahoj Marku ,myslíš si že je od Vernera Ličky mravné žádat po Baníku ušlý plat,když se sám podílel na úpadku klubu? Jinak přeji vše dobré v tom už dnes nefotbalovém životě

Marek Jankulovski: Každá práce musí být zaplacená. Jak jsem četl, tak dva roky nedostal základní plat, to je špatně. Nárok na to určitě má. Pak je otázka, kam mládež došla, za což nese svůj podíl viny. Ale nikdy to není vizitka jednoho člověka, ale celého Baníku.

reklama