27. 4. 2009 20:51
Slavia - Mladá Boleslav 3:3
Slavia měla důvod ke spokojenosti
Slavia měla důvod ke spokojenosti | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté pražské Slavie dál míří za obhajobou titulu. V pondělní dohrávce 25. kola Gambrinus ligy remizovali s Mladou Boleslaví 3:3, když dokázali zachránit bod v samém závěru.

Zápas přinesl parádní fotbal, což kromě šesti branek potvrdily i další šance, kdy selhali útočníci a úřadovali gólmani.

Slavia zůstává první a dál má osmibodový náskok před druhou Spartou. Mladá Boleslav se posunula před Liberec na třetí pozici.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Utkání nezačalo opatrnou bitvou, jak by se možná dalo očekávat.

Pokud se fanoušci v netradičně málo zaplněném Edenu, jenž byl mimochodem právě tímto utkáním překřtěn na Synot Tip Arenu, báli bezbrankové remízy, tak tento strach brzy skončil. Nahradila jej obava, zda se Slavii podaří bodovat.

Všechno "zavinila" situace z páté minuty. Chramosta překvapil skoro z nulového úhlu brankáře Vaniaka, míč možná ještě nepatrně tečoval Papadopulos, každopádně skončil v síti a Mladá Boleslav se radovala z překvapivého vedení.

Hráče v červenobílých dresech inkasovaná branka zaskočila. Naopak hosté na trávníku dominovali a s obranou si pohrávali jako kočka s myší.

O chvíli později centroval Hrdlička a skluz Papadopulose jen těsně minul pravou tyč. Další vyloženou šanci spálil Sylvestre, který se vrátil po karetním trestu. Bývalý hráč Plzně a Sparty se ocitl sám uprostřed vápna, jenže jeho ránu vyrazil nohama Vaniak.

Slávisté se probrali až po čtvrthodině hry.

Hrdlička si dal vlastní gól

Nejdříve se po rohu míč zamotal v pokutovém území Boleslavi, obránci jej však stačili na poslední chvíli odkopnout. Pak se musel na sudí zlobit Fořt. Domácí forvard po standardní situaci rozvlnil síť, jenže podle pomezního vybíhal z ofsajdové pozice.

Čtěte více: Drama na Žižkově: Švancara vyloučen, Viktoria má bod

Tým Karla Jarolíma se přesto dočkal, ale nikoliv vlastní zásluhou. Miller minul centr, Fořt hlavičkoval před bránu, kde stáli dva bránící hráči Mladé Boleslavi. První z nich - Tomáš Hrdlička - si balon poslal nepochopitelně do vlastní sítě.

Ani remíza dlouho nevydržela.

Boleslav se vrátila k aktivní hře a v 36. minutě za to byla odměněna. Po přihrávce od Poláčka se Sylvestre snad ze dvou metrů nemýlil. Do kabin tak radši pospíchali slávisté a dala se čekat ledová sprcha od Karla Jarolíma.

Domácí pak zabrali, ale moc dobrých možností si před jedenácti tisíci diváky nevytvořili. Těsně před uplynutím hodiny hry se Edenem rozlehl výkřik "ruka". Hrdlička se sice ve vápně paží dotkl balonu, nicméně chránil si obličej, a tak sudí penaltu nepískl.

Slavia toho, že z mírné převahy neskórovala, litovala o chvíli později. V šedesáté minutě se totiž hosté vypravili na další z jejich mnoha brejků a tentokráte jej už zakončili. Ukázkovou akci začal Chramosta, Vaniaka nadvakrát překonal Papadopulos.

Belaid nedal ani penaltu

Ještě hůře bylo domácím v 66. minutě. Po zmatku v hostující defenzivě se sice Rolko dopustil faulu a tentokráte již rozhodčí Příhoda odpískal pokutový kop. Jenže Belaid možností snížit pohrdl a skóre tak zůstalo dál 1:3.

Parádní fotbal pokračoval. O chvíli později zase utekl Chramosta, ale brejk dvou hráčů na jednoho beka tentokráte vůbec nezvládl. Na druhé straně střílel Ivana, Miller jeho pokus vyboxoval do bezpečí.

Čtěte dále: Liberec zaspal závěr, Baník podlehl i poslednímu Zlínu

A stejně jako při dva týdny starém derby pražských "S" přišel tlak slávistů.

Na rozdíl od Sparty ale Boleslav hrála v Edenu něco směrem dopředu. V 82. minutě mohl definitivně o třech bodech pro hosty rozhodnout Sylvestre, jako v první půli ale jeho pokus vyškrábl Vaniak a druhá střela od francouzského záložníka šla vedle tyče.

Defenziva nešla ani jednomu týmu, což se potvrdilo i před Millerem v 85. minutě. Místo míče ale v síti skončil Milan Černý.

Slávistický mladík si přesto vše vynahradil. Pár vteřin nato obešel tři obránce a nádhernou střelou zaskočil brankáře a zajistil domácím bod. Ačkoliv svěřenci Pavla Hapala v závěru odpadli, vršovický klub už toho víckrát nevyužil.

Slavia Praha - Mladá Boleslav 3:3 (1:2)
25. vlastní Hrdlička, 78. Belaid, 87. M. Černý - 5. Chramosta, 36. Sylvestre, 60. Papadopulos. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Gallo. ŽK: Brabec, M. Černý, Trapp - Janíček, Procházka, Opiela, Rolko, Poláček. Diváci: 11.427.
Slavia: Vaniak - Dřížďal (46. M. Černý), Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, M. Jarolím (57. Ivana), Trapp, Švento - Pekhart (77. Besta), Fořt. Trenér: K. Jarolím.
Boleslav: Miller - Janíček, Procházka, Rolko, Hrdlička - Mendy (61. Kalina), Opiela, Sylvestre (86. Táborský), Poláček - Papadopulos, Chramosta (83. Kúdela). Trenér: Hapal.