Plzeň znovu padla, libereckou výhru zařídil Kerič

Václav Rojík
16. 3. 2008 16:59
Plzeň - Liberec 0:1

Plzeň - Nový střelecký objev fotbalové ligy, Chorvat Andrej Kerič, vystřelil ve 21. kole Liberci výhru v Plzni 1:0. Slovan tak potvrdil skvělý nástup do ligového jara. Viktoria naopak prohrála potřetí za sebou.

Plzeňští po dobrém začátku jara prožívají krizi. V neděli chtěli odčinit ostudnou domácí porážku s Baníkem 0:4, místo toho však znovu vyšli bodově naprázdno.

Žižkov porazil Budějovice a přeskočil je v tabulce
Jablonec nečekaně porazil Brno. Hrdinou se stal Straka

Západočechům v neděli citelně chyběl útočník Adam Varadi, jenž dostal disciplinární trest po vyloučení v předchozím zápase ve Zlíně. V ofenzivě ho nahradil v lize neostřílený Ondřej Vrzal.

První minuty naznačily, že by mohl být k vidění útočný fotbal. Nejprve po centru Malcharka hlavičkoval Krbeček ve velké šanci k pravé tyči, ale liberecký gólman Zlámal parádním zákrokem nebezpečí zlikvidoval.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

První desetiminutovku zakončil Kerič, jenž se uvolnil do šestnáctky, jenže nepříjemnou střelou našel jen připraveného brankáře Iliziho.

Plzeň marně reklamovala ofsajd

Pak ale hra upadla do průměru. K vidění byla řada soubojů a nepřesností na obou stranách. O něco nebezpečnější však přeci jen byli hosté z Liberce.

Krátce po přestávce, během níž trávník pokropila krátkodobá průtrž mračen, přišel rozhodující moment zápasu. Po rychlé akci hostů vysunul Dort kolmicí Keriče a ten tváří v tvář brankáří Ilizimu nezaváhal. Čtvrtý gól ve čtyřech posledních zápasech!

Plzeňští vehementně reklamovali ofsajd, ale marně. Ten byl odmáván chorvatskému forvardovi až o deset minut později, kdy se rovněž sám řítil na gólmana domácích.

Úvodní gól úroveň utkání viditelně zvedl. Domácí se začali ve více hráčích tlačit do útoku a liberecké obraně pořádně zatápěli.

Nebezpečný byl hlavně Ludovic Sylvestre. Francouzský středopolař měl během pěti minut dvě slušné šance na vyrovnání.

Po uvolnění do šestnáctky však Sylvestreho ránu vyrazil Zlámal, jehož nepřekonal ani dobíhající Trapp.

Vzápětí si posila ze Sparty naskočila na přetažený roh Lecjakse a zasahovat musel znovu Zlámal. Tlak domácích však postupně upadal a další šance ke skórování už nepřišla.