Teplice jsou opět třetí, Kladno dalo první jarní gól

ip
16. 3. 2008 18:55
Teplice - Zlín 2:1, Jablonec - Brno 2:0

Praha - Fotbalisté Teplic si po třech zaváháních poradili se Zlínem a díky nedělnímu vítězství jsou opět třetí. Naopak pád Kladna pokračuje, i když proti Mostu vyválčilo bod a první jarní gól.

Sestupovým pozicím se vzdaluje Jablonec, který překvapivě snadno vyhrál nad Brnem.

Trenér Severočechů František Komňanský nechal od úvodních minut odpočívat na lavičce zkušené trio Baranek, Fukal, Michálek a v základní sestavě dal naopak šanci Tomáši Necidovi, který Severočechům zařídil poslední remízu na půdě Bohemians 1905.

Právě odchovanec pražské Slavie na sebe upozornil v utkání jako první, ale jeho hlavička nakonec nezamířila mezi tři tyče brněnského brankáře Lejsala. Podobně si vedl o pár minut později i Valenta.

Plzeň znovu padla, libereckou výhru zařídil Kerič
Žižkov porazil Budějovice a přeskočil je v tabulce

Hosté vážně zahrozili v prvním poločase jen jednou, ovšem Patrik Siegl v dobré pozici jen trefil dobře stojícího gólmana Špita.

Jablonec působil na hřišti daleko jistějším dojmem a ve svém sympatickém výkonu pokračoval i po přestávce. Diváky nejprve nabudil neproměněnou šancí Hamouz a krátce po něm i Žofčák.

Trenér Brna Petr Uličný se pak sice snažil otupit domácí aktivitu taktickým střídáním, ale to jeho týmu nepomohlo.

Třináct minut před koncem zápasu se totiž opřel do míče Žofčák a brankář Lejsal vyrazil míč jen před Pavola Straku, který přesnou dorážkou otevřel účet zápasu.

Moravané přesto mohli vyrovnat vzápětí, ale Poláchův pokus srazil úspěšným blokem Huber, a proto nakonec udeřilo ještě jednou na druhé straně. Zpětnou přihrávku Hlouška přetavil v uklidňující druhý gól opět Straka.

Teplice jsou opět třetí. Kladno vedení neudrželo

Důležité vítězství na domácí půdě si připsaly také Teplice. Ty si v neděli poradily se Zlínem 2:1 a vrátily se v tabulce opět na třetí místo. Svými zásahy k tomu pomohli v prvním poločase Martin Klein a Petr Smíšek. Za hosty pak jen v závěru korigoval Zbožínek.

Svěřenci Petra Rady nechali úspěšně zapomenout na pondělní špatný výkon ze Sparty a v utkání jednoznačně dominovali.

Nezastavitelný byl zejména útočník Petr Smíšek, který mohl Zlínu vstřelit nejméně další tři góly, ale zvláště ve druhé půli mu nebylo přáno, když orazítkoval v krátkém sledu jak tyč, tak i břevno.

To Kladno na svou první jarní výhru stále čeká. V existenčním souboji s Mostem si připsalo jen bod za remízu 1:1. Středočeši alespoň vstřelili první jarní branku, o níž se ve dvanácté minutě proměněnou penaltou postaral Krob.

Zásadní zlom utkání přišel po půlhodině hry. To obránce Beneš srazil unikajícího Rilkeho a rozhodčí Paták bez váhání vytasil červenou kartu. Oslabení domácí pak dlouho drželi vítězný stav na své straně, ale už tolik neútočili.

Mostu pak pomohla šťastná ruka při střídání. Trenér Robert Žák totiž poslal na hřiště čtvrt hodiny před koncem zápasu Oboyu a ten dokázal ještě v též minutě vyrovnat.

Na konečné remíze pak nic nezměnil ani středočeský forvard Kroupa, jenž v 86. minutě hlavičkoval těsně vedle branky gólmana Švengera. Most se před večerním zápasem Slavia - Bohemians posunul na předposlední pozici, Kladno je čtrnácté.