reklama

Pogba rekordní sumu neřeší. Podle Linekera je nejvíce přeceňovaným fotbalistou současnosti

Paul Pogba. Paul Pogba. autor: Reuters
Manchester United vysázel rekordní sumu za francouzského záložníka Paula Pogbu. Částka za přestup z Juventusu Turín činí 2,8 miliardy korun.

Manchester - Francouzský záložník Paul Pogba neřeší, že z něj Manchester United udělal nejdražšího fotbalistu historie, a chce se soustředit jen na své výkony. Třiadvacetiletý reprezentant, za kterého Juventus Turín dostal rekordních 105 milionů eur (asi 2,8 miliardy korun), chce u "Rudých ďáblů" dokončit rozdělanou práci.

"Jsem moc šťastný, ale myslím jen na hřiště. Přišel jsem, abych tady dosáhl velkých věcí, stal se jedním z nejlepších hráčů a vyhrával tituly. Na to se budu koncentrovat," řekl v rozhovoru pro klubovou televizi Pogba, který se do Manchesteru vrátil po čtyřech letech.

Jak je to možné, soudruzi? řval by filmový major na Ščasného s Pivarníkem. Rosický by se hodil oběma Jak je to možné, soudruzi? řval by filmový major na Ščasného s Pivarníkem. Rosický by se hodil oběma Čtěte zde

"Cítím, jako bych byl na prázdninách a teď jsem zpátky doma. Vždycky jsem měl United v srdci, tady jsem začal a přicházím dokončit práci. Myslím, že je to osud. Máma mi jako první řekla, že se vrátím," uvedl stříbrný medailista z letošního mistrovství Evropy ve Francii.

Cítí, že během čtyř let v Turíně vyrostl nejen do výšky. "Jsem starší, větší i vyšší. Získal jsem s Juventusem tituly a hrál se skvělými fotbalisty. Vracím se jako dospělý, mám víc zkušeností i odehraných zápasů. To je ten hlavní rozdíl," upozornil Pogba.

Zatímco trenér "Rudých ďáblů" José Mourinho si od nové posily slibuje velké věci, někteří odborníci byli skeptičtí. Podle legendy United Paula Scholese je Pogba zatím svou kvalitou daleko od rekordní přestupové částky, kouč Arsenalu Arséne Wenger si zase myslí, že Pogba je stále ve fázi vývoje a nejlepší formy dosáhne až v 26 letech.

A například někdejší anglický reprezentant a současný televizní expert Gary Lineker během Eura položil otázku, zda je mladý záložník nejvíce přeceňovaným hráčem současnosti.

reklama