Real Madrid porazil Getafe a pořád o bod vede ligu

Aktualizováno 18. 1. 2015 19:10
Fotbalisté Realu Madrid vedou španělskou ligu po výhře 3:0 nad Getafe před druhou Barcelonou o čtyři body.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Real Madrid v 19. kole španělské ligy nezaváhal a nedovolil tak pronásledující Barceloně se přiblížit. Bílý balet přehrál 3:0 Getafe a tabulku dál vede o jeden bod. Katalánci si totiž díky hattricku Lionela Messiho hravě poradili s La Coruňou 4:0.

Madrid o výhře rozhodl až v poslední půlhodině hry, ve které nastřílel všechny tři své góly. Dvakrát se trefil Ronaldo, jednou Bale.Další madridský celek Atlético porazil Granadu 2:0, do střeleckých statistik se zapsali Mario Mandžukič a Raúl García.

"Bílý balet" měl od začátku jasnou herní převahu, do poločasové přestávky se však stav nezměnil i proto, že Kroos nastřelil zpoza šestnáctky jen břevno. Real se nedokázal prosadit v prvním poločase ligového duelu poprvé od května 2014.

Favorizovaní hosté se dostali do vedení až v 63. minutě. Benzema poslal přízemní přihrávku na Ronalda a čerstvému držiteli Zlatého míče FIFA za rok 2014 nebránilo nic v cestě za 27. ligovou trefou v sezoně.

O čtyři minuty později zdvojnásobil náskok vedoucího týmu španělské ligy Bale, kterého přesným centrem nalezl Rodríguez. Kolumbijský reprezentant se blýskl i další asistencí v 79. minutě a Ronaldo upravil na konečných 3:0 pro Real.

Barcelona si vypracovala už v prvním poločase duelu v La Coruni dvougólový náskok. Po deseti minutách hry Messi využil zdařilého Rakitičova centru a trochu netypicky hlavou překonal gólmana Fabriho. Na 2:0 Argentinec zvýšil po pěkné kombinaci po ose Neymar - Suárez - Messi.

Hattrick sedmadvacetiletý útočník zkompletoval v 62. minutě. Deportivu nadělil už druhý, v říjnu 2012 se mu to povedlo v mnohem vyrovnanějším utkání, které Barcelona vyhrála 5:4. Poslední čtvrtý gól si do vlastní branky srazil obránce La Coruni Sidnei. Katalánci tak na Real ztrácejí bod, jejich rival má však zápas k dobru.

První půlhodina duelu mezi madridským Atléticem a Granadou byla až překvapivě vyrovnaná, v 33. minutě ale Sissoko fauloval ve vápně obránce Godína a Mandžukič se z pokutového kopu nemýlil. Připsal si osmou ligovou trefu v sezoně.

Na 2:0 upravil na konci zápasu střídající García. Atlético stále ztrácí tři body na druhou Barcelonu.

Nezaváhala ani Sevilla a po výhře 2:0 v andaluském derby s Málagou se posunula na čtvrté místo před Villarreal. S jedenácti trefami nejlepší střelec týmu Bacca otevřel skóre v 36. minutě. Vedení domácích pojistil v druhém poločase střídající Denis Suárez. Sevilla jako jediná ve španělské lize v této sezoně nepoznala hořkost porážky na svém stadionu.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Espaňol Barcelona - Vigo 1:0 (90. Caicedo), Getafe - Real Madrid 0:3 (63. a 79. Ronaldo, 67. Bale), Atlético Madrid - Granada 2:0 (34. Mandžukič z pen., 88. García), La Coruňa - FC Barcelona 0:4 (10., 33. a 62. Messi, 83. vlastní Sidnei), FC Sevilla - Málaga 2:0 (36. Bacca, 68. Suárez).

1. Real Madrid 18 15 0 3 62:15 45
2. FC Barcelona 19 14 2 3 48:9 44
3. Atlético Madrid 19 13 2 4 37:18 41
4. FC Sevilla 18 12 3 3 30:17 39
5. Valencie 19 11 5 3 35:17 38
6. Villarreal 19 10 5 4 32:17 35
7. Málaga 19 9 4 6 22:20 31
8. Eibar 19 7 6 6 24:25 27