reklama

Rosickému rovnali zlomený nos. Chce s maskou na lavici

Zápas s Aston Villou Rosický nedohrál kvůli nadvakrát zlomenému nosu Zápas s Aston Villou Rosický nedohrál kvůli nadvakrát zlomenému nosu autor: Reuters
Tomáš Rosický má nadvakrát zlomený nos, ale příští zápas Arsenalu nechce vynechat. V sobotu chcejít na lavici náhradníků

Londýn - Je to tvrďák! Tomáši Rosickému v utkání na hřišti Aston Villy zlomili nadvakrát nos, ale marodit se mu nechce. Arsenal hraje v Premier League o titul a on chce být u toho!

"Tomáš Rosický absolvoval operaci nosu v celkové anestezi. S maskou může být k dispozici, ale musíme jeho stav pečlivě sledovat," říká Arséne Wenger, manažer Arsenalu.

Nejbližší zápas hrají Gunners v sobotu, kdy přivítají Fulham. "Tomáš chce jít aspoň na lavici. Je to asi nejoptimističtější možná varianta, reálně si myslím, že bude k dispozici až o týden později, ale rozhodně by ho neměl potkat žádný dlouhodobější výpadek," říká Pavel Paska, jehož agentura ISM Rosického zastupuje.

Maska, která by chránila Rosického nos, už se připravuje. "To všechno si zařizuje přímo Arsenal," říká Paska.

Použít ochrannou masku při zranění nosu je relativně běžná věc. Z českých hráčů už si na "Zorra mstitele" s maskou zahráli Petr Čech, Michal Kadlec, Marek Suchý a další.

Na zápas se do Londýna chystá Vrba

Na sobotní utkání Arsenal-Fulham se chystá nový reprezentační kouč Pavel Vrba, a to spolu s manažerem národního týmu Dušanem Fitzelem. Svou první zahraniční misi směřují právě do Londýna, kde mají v neděli ještě v plánu vidět duel Chelsea-Manchester United, s předpokládanou účastí Petra Čecha.

S oběma oporami reprezentace se chce samozřejmě Vrba setkat a hovořit. "Snad se nám podaří pohovořit i s pány Wengerem a Mourinhem," zmiňuje manažery slavných londýnských klubů.

Arsenal vede ligovou tabulku o bod před Manchesterem City. Rosický v klubu působí od roku 2006, ale na žádnou trofej si ještě v týmu nesáhnul. Teď to chce změnit. A ani nadvakrát zlomený nos ho z jeho cesty nevykolejí.

Ve středu pole má teď Arsenal několik absencí, zranění trápí Artetu a Ramseyho, i proto chce být Rosický trenéru Wengerovi k dispozici.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama