reklama

Ščasný: Remízu beru, víc šancí jsme neměli. Mrzí mě gól ze standardní situace a naštval mě Fatai

Byla to bitva. Se zadáky Lazia se právě rve o balon Lukáš Juliš Byla to bitva. Se zadáky Lazia se právě rve o balon Lukáš Juliš autor: Milan Kammermayer
Zdeněk Ščasný, trenér Sparty, ocenil po remíze 1:1 s Laziem výkon soupeře, postupové šance ale nevzdává. Po utkání vyčinil Fataiovi, který nesplnil jeho očekávání.

Praha - Míchaly se v něm dva pocity. Na jednu stranu Zdeněk Ščasný po remíze 1:1 s Laziem oceňoval bojovný výkon svého týmu a velmi pochvalná slova našel  třeba pro výkony Frýdka či Krejčího. "Dneska jsme to odmakali," zdůraznil trenér.

Na druhou stranu cítil, že některé faktory mohly v osmifinálovém utkání Evropské ligy vyjít i líp. "Výsledek 1:1 beru, moc dalších šancí jsme vlastně neměli. A postupové šance jsou i před odvetou víceméně pořád stejné. Mrzí mě tedy v zásadě dvě věci: Gól inkasovaný ze standardní situace. To je ta první věc. No a nepovedlo se střídání Fataie, to si řekněme na rovinu."

Ze standardky Sparta na jaře neinkasovala zdaleka poprvé. "Bohužel, no, děláme při jejich bránění individuální chyby. Ale systém kvůli tomu měnit nebudu, to ne. Hráči Lazia si při nich skvěle nabíhali, to je třeba říct."

Lazio umí na soupeře přitlačit

Na Fataie byl trenér Sparty po utkání vyloženě naštvaný. Do zápasu ho poslal v průběhu druhé půle místo Dočkala. "Jestli mělo Lazio s něčím problém, tak s Krejčího nebo Frýdkovými náběhy za obranu. To samé jsem chtěl po Fataiovi, jenže on to neudělal snad ani jednou. Podobně mě zklamal už v Liberci. Třeba příště před ním dostanou přednost jiní."

U soupeře ocenil velmi náročný způsob jeho hry. "Vytvářeli obrovský tlak na míč. S takovým tlakem se v naší lize nepotkáme, oni to tak mají v Serii A každý týden. Přijeli si to do Prahy poctivě odpracovat, nic nevypustili," smekl Ščasný klobouk před způsobem hry, proti němuž jeho svěřenci jen těžko nacházeli protizbraň.

Někteří fanoušci možná čekali, že kreativitu týmu přijde ve druhé půli podpořit Marek Matějovský, ale nestalo se. "Měl tam jít do druhého poločasu, ale jeho noha nebyla stoprocentně v pořádku," poznamenal Ščasný k tvořivému hráči, který v posledních dnech laboroval s bolavým kotníkem. A nezasáhl proto ani do zápasu s Laziem, byť na lavičce náhradníků seděl.

Pioli: Naši šanci jsme zvýšili o procento

Stefano Pioli, kouč Lazia, působil po utkání relativně spokojeným dojmem. "Jsem rád, že jsme se prosadili právě ze standardní situace. To se nám kupodivu daří lépe v evropské soutěži než v Serii A. Tam nastřádáme nejvíc rohů ze všech, ale góly z toho nedáváme," podotkl.

"Pokud včera byly postupové šance 50:50, tak teď se změnily v náš prospěch, ale jen o jedno procento," usmál se Pioli, který hrál na Spartě za Juventus na jaře 1985.

Před odvetou v Římě prý povede tým k obezřetnosti. "Zdaleka nic není hotové, musíme hrát doma chytře, neotevírat Spartě zbytečně prostor. Ona musí dát gól, ona musí hru otevřít."

Odveta se hraje příští čtvrtek, tedy 17. března na Stadio Olimpico.

reklama