reklama

Sieglovy Blšany zase nenastoupily. Příště už je vyloučí

Horst Siegl věří, že k vyloučení nedojde. Horst Siegl věří, že k vyloučení nedojde. autor: Aktuálně.cz
Blšany dělají z divize B holubník. Zase neměly 11 hráčů.

Blšany - Ostuda jako hrom: už podruhé na jaře Blšany nenastoupily k mistrovskému utkání. Nedaly dohromady jedenáctku fotbalistů. Ještě jednou - a škrtnou je z tabulky.

"Ale už se to nestane, už jsme další hráče sehnali," slibuje hrající trenér Horst Siegl, jinak legenda pražské Sparty "ve výslužbě".

O fotbalu čtěte více:

Víska na Žatecku pamatuje ligové časy. V Blšanech chytával Petr Čech, do ligy tu naskočili Jan Šimák či Pavel Drsek. To vše proto, že z vísky pocházel někdejší šéf fotbalového svazu František Chvalovský, blšanský patriot, který klub vytáhnul až do ligových výšin.

Chvalovský padnul a s ním i Blšany

Chvalovský je nyní nepravomocně odsouzen k desetiletému žaláři za úvěrový podvod a blšanský areál se ocitnul v konkurzu. Klub se pokusil pozdvihnout z prachu karlovarský podnikatel Jaroslav Janoušek s dvojicí známých fotbalistů. Vedle Horsta Siegla se v klubu angažuje i Josef Němec, nyní spolukomentátor ČT.

FOTO Nadšená Slavia ve 277. derby zaskočila Spartu FOTO Nadšená Slavia ve 277. derby zaskočila Spartu Prohlédněte zde

Jenže na podzim Blšany v divizi B získaly všehovšudy 3 body za 3 remízy. A na jaře ostuda eskaluje. V úvodním jarním dějství v Litoli na Blšany marně čekal soupeř, rozhodčí i diváci. "My jsme se z toho zápasu omlouvali, ale náš organizační pracovník ten mail omylem poslal na špatnou adresu," vysvětloval to tehdy Siegl.

Před týdnem se Blšanští sešli přesně v jedenácti, včetně Siegla s Němcem. A  podlehli Vilémovu 0:2.

Siegl: Bylo nás jen devět, to nemělo smysl

A teď se o víkendu v Žatci zase nehrálo. Tentokrát to alespoň Blšanští dali na vědomí už v pátek. "Dva kluci museli odjet, takže by nás bylo jen devět. A to nemělo smysl hrát, to bychom prohráli nula devět," říká Horst Siegl.

"Měli jsme domluvené nějaké hráče, ale do pátku se to nepodařilo zrealizovat, bohužel, mrzí mě to, rád bych si zahrál," vypráví Siegl.

Messi, Beckham a další fotbaloví boháči. Většinu peněz berou z reklam Messi, Beckham a další fotbaloví boháči. Většinu peněz berou z reklam Prohlédněte zde

"Zavolali mi v pátek dopoledne, zkoušeli, jestli by zápas nešel odložit. Ale nedostatečný počet hráčů není důvodem k odložení zápasu. Tak mě pak v 16 hodin informovali, že k zápasu nenastoupí," říká Josef Nikodém, sekretář soutěže.

Třetí nenastoupení k zápasu = vyloučení ze soutěže

Regule jsou jasné: zápasy, do nichž Blšany nenastoupí, se kontumují na výhru soupeře 3:0. Ale hlavně platí, že pokud by Blšany nenastoupily v průběhu soutěžního ročníku potřetí, řídící orgán by je musel vyloučit.

"Z dalšího průběhu soutěže by byli vyřazeni a stali by se prvním sestupujícím," vysvětluje Nikodém.

"Víme, že to hrozí, ale to se opravdu nestane. Teď už hráče mít budeme, soutěž dohrajeme," slibuje Horst Siegl.

Ivan Horník se vrátil. V Chomutově čekala strohá kancelář i dýmovnice Ivan Horník se vrátil. V Chomutově čekala strohá kancelář i dýmovnice Prohlédněte zde

reklama