reklama

Situace je vážná, komory mezi sebou musí začít komunikovat, říká po volbě předsedy FAČR Zlámal

Zdeněk Zlámal Zdeněk Zlámal autor: Milan Kammermayer
Místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal věří, že česká a moravská komora konečně našly společnou řeč a budou v budoucnu efektivněji spolupracovat.

Nymburk - Podle znovuzvoleného místopředsedy Fotbalové asociace ČR Zdeňka Zlámala dnes našla moravská komora společnou řeč s českou komorou, přestože Morava nepřijala návrh na změnu stanov v otázce volby předsedy. Vzápětí však pomohla zvolit za předsedu českého kandidáta Martina Malíka.

"Musíme začít komunikovat. Situace není jednoduchá a je vážná. Musíme najít konsenzus a pak přesvědčit delegáty k této změně, či nezměně," řekl Zlámal na dnešní tiskové konferenci po valné hromadě. "Věřím, že najdeme společnou řeč. A myslím, že jsme ji dnes našli," dodal.

Zároveň odmítl, že by k negativnímu postoji Moravy v otázce změny stanov přispěla agresivní rétorika zástupců UEFA a FIFA při projevech na valné hromadě. "Ani jiná rétorika by postoj moravské komory nezměnila," ujistil.

Podnikatel Zlámal je moravským místopředsedou od června 2013. Často však byl kritizovaný za to, že není lídrem, a opřel se do něj i bývalý předseda asociace Miroslav Pelta. Označil ho za špatného funkcionáře a vyčetl mu, že v květnu při Peltově nucenému odchodu kvůli vazbě měl převzít vedení FAČR jako první místopředseda, přesto přenechal pravomoci druhému místopředsedovi Romanu Berbrovi.

Zlámal však opět dostal důvěru od moravské komory a hlasovalo pro něj 38 ze 74 delegátů. O jediný hlas tak získal většinu. "kritika pro mě příjemná nebyla, ale zůstal jsem nad věcí. Důvěru jsem získal, to mě potěšilo," dodal.

Malíkovi gratuluji. Teď je na něm, aby vrátil českému fotbalu důvěryhodnost, říká Petr Fousek Malíkovi gratuluji. Teď je na něm, aby vrátil českému fotbalu důvěryhodnost, říká Petr Fousek Čtěte zde

Nyní ho ale čeká velmi těžká práce, jelikož druhý místopředseda Berbr oznámil, že bude usilovat o zrušení dvoukomorového systému. A tlačit na to budou i UEFA a FIFA, které po nepřijetí změny stanov ze strany Moravy plánují vyslat na FAČR komisi, která bude změny řídit, pokud obě komory nenajdou vlastní řešení.

"Do 24. února se budeme muset dohodnout, jak budeme dál postupovat v otázce stanov," řekl Zlámal.

reklama