reklama

Slavii naštvali vlastní fanoušci: Nakloněná rovina? Máme jinou filozofii

Slavia má na jaře čtyři body, někteří její fanoušci ale spokojení nejsou. Slavia má na jaře čtyři body, někteří její fanoušci ale spokojení nejsou. autor: Milan Kammermayer
Fotbalový klub z Edenu nastoupil do jarní části sezony s posíleným kádrem a zvýšenými ambicemi, v úvodních dvou kolech vybojoval čtyři body, žádná harmonie mezi vedením pražské Slavie a jejími fanoušky však paradoxně nepanuje.

Praha - Fotbalový klub z Edenu nastoupil do jarní části Synot ligy s posíleným kádrem a zvýšenými ambicemi, v úvodních dvou kolech vybojoval čtyři body, žádná harmonie mezi vedením pražské Slavie a jejími fanoušky však paradoxně nepanuje.

Náznak konfliktu vyvolal páteční duel svěřenců trenéra Dušana Uhrina mladšího na půdě Jihlavy, který skončil bezbrankovou remízou. Po utkání totiž pověsil na Twitter zajímavý příspěvek Lukáš Vala alias Strašák, někdejší vůdce slávistického fanouškovského kotle.

„Ještě víc než neproměněné šance a pouhý bod mně vadí, když nám pomáhají rozhodčí. Nešla by díky sílícímu vlivu zařídit pravidelně rovina?“ ptal se vlivný příznivec na sociální síti. A několik dalších fanoušků sešívaných s jeho názorem souhlasilo.

Filozofie Slavie je prý přesně opačná

Vedení klubu z Edenu se nyní proti takovým tvrzením ohradilo. "Důrazně se ohrazujeme proti způsobu, jakým některá média informovala o řízení pátečního utkání Jihlava - Slavia, z něhož může vyplývat, že rozhodčí Paták vedl zápas cíleně ve prospěch našeho klubu. A upřímně nás mrzí a jen těžko dokážeme pochopit, že podnět k takovému vnímání dali svými výroky na sociálních sítích někteří slávističtí fanoušci," píše se v prohlášení na oficiálních stránkách Slavie.

"Není žádný důvod, proč by měl být zápas označován jako tendenčně vedený ve prospěch Slavie. K žádnému ovlivnění zápasu ani jeho výsledku nedošlo a ani počet sporných rozhodnutí u běžných přestupků nijak nevybočil z hranic toho, co normální fotbalový zápas přináší," pokračuje se v prohlášení.

Vedení Slavie nejvíce rozezlila slovní spojení "nakloněná rovina" a "plíživé vedení zápasu daným směrem".

"Ta jsou pro nás nepřijatelná a odmítáme, abychom jakýmkoliv způsobem byli označováni za někoho, kdo si nepočíná na hřišti čestně. Celková filozofie Slavie je totiž přesně opačná a v nové éře klubu rádi přijmeme spoluzodpovědnost za kultivaci fotbalového prostředí," píše se na konci vyjádření.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama