reklama

Kanga kývl Leganésu, píší francouzská média. Nikdo s námi nejednal, tvrdí Sparta

Guélor Kanga Guélor Kanga autor: Milan Kammermayer
Těsně před koncem lednového přestupního okna je rušno kolem sparťanského záložníka Guélora Kangy. Devětadvacetiletého Gabonce údajně vábí španělský Leganés, devatenáctý tým La Ligy. Informoval o tom web francouzského magazínu France Football.

Už dříve bylo jasné, že se Kangovi na Letné krátí dny. Gabonci končí smlouva se Spartou posledním červnem letošního roku a ani z jedné strany nebyl valný zájem na jejím prodloužení - záložník se netají tím, že by rád z Prahy odešel, klub zase nebude postrádat časté výstřelky extravagantního fotbalisty.

Navíc, když po dlouhé pauze zaviněné zraněním zase naskočil na hřiště Bořek Dočkal.

Kanga v lednu odmítl nabídky z Trabzonsporu a ze Celty Vigo, podle francouzských médií je ale blízko dohody se španělským Leganésem. Je to zajímavá informace, neboť se očekávalo, že jaro ještě odehraje na Letné a v létě odejde jako volný hráč, aby mohl inkasovat podpisový bonus v novém klubu.

Informace o chystaném transferu však Sparta odmítla. "Prověřovali jsme zájem španělského týmu a o příchod Kangy tamní management neusiluje," tvrdí ředitel komunikace letenského klubu Ondřej Kasík.

Leganés je skromný klub hrající své zápasy na stadionu pro necelých 11 000 diváků, ležícím kousek od Madridu. Peníze na přestup ale momentálně má, před dvěma týdny prodal útočníka Jusufa En-Nesyriho do Sevilly za 20 milionů eur (asi 505 milionů korun).   

reklama