Sparta rozstřílela Ústí. Africké perly se znovu trefily

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 11. 2010 20:14
AC Sparta Praha - Ústí nad Labem 4:1

Praha - Fotbalisté pražské Sparty si v dohrávce 15. kola Gambrinus ligy poradili s nováčkem soutěže Ústím nad Labem, které porazili jednoznačně 4:1.

O góly domácích se podělili Pamič, Kweuke, Wilfried a Kadlec, za Severočechy snižoval Volek.

Druhá Sparta tak znovu snížila náskok vedoucí Plzně na devět bodů, Ústí zůstává poslední.

Sigma deklasovala Budějovice,Boleslav a Teplice selhaly
Plzeň vyhrála v Ostravě, nezastavil ji ani slzný plyn
Jablonec nadělil Slavii v Edenu tři góly. Jako v květnu

Na Letnou si v nevlídném počasí našla cestu jen pětitisícovka nejvěrnějších, ale ti rozhodně nelitovali. První důvod k radosti jim dal už ve 3. minutě obránce Pamič, který se opřel do Sionkova odraženého rohového kopu a poslal favorita do vedení.

Domácí byli při chuti, ale apetýt jim mohl notně pokazit Krbeček, kdyby dosáhl na Doležalův povedený centr.

Ústečtí se snažili také něco vymyslet, ale sparťané byli o poznání nebezpečnější. Křižná střela Wilfrieda minula Novákovu bránu jen o decimetry a s Kweukeho pokusem neměl brankář hostů také jednoduchou práci.

Brzy po změně stran byl již kamerunský kanonýr úspěšnější, když si poradil jak s vyběhnuvším Novákem, tak prázdnou bránou. V 62. minutě se Kweukemu tleskalo znovu, když pěknou přihrávkou vysunul kolegu Wilfrieda, pro nějž nebyl problém zvýšit na 3:0.

V závěru se čestného úspěchu dočkali za svou snahu také hosté. Dalekonosnou ranou snížil Volek. Poslední slovo však měli přece jen domácí, definitivní podobu skóre dal v jednoduché pozici zakončující Kadlec.

Dohrávka 15. kola 1. fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Ústí nad Labem 4:1 (1:0)
3. Pamič, 53. Kweuke, 62. Wilfried, 89. Kadlec - 79. Volek. Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Moláček. ŽK: Sionko, Kweuke - Vrtělka, Doležal. Diváci: 5155.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek, Vachoušek (87. Matějovský), Podaný (46. Zeman) - Wilfried (67. Kadlec), Kweuke. Trenér: Chovanec.
Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Polák - Doležal, Zachariáš, Martykán, Vrtělka (83. Gibala), Jindráček (72. Volek) - Krbeček (78. Kraut). Trenér: Habanec.