Sparťané skvělým závěrem vydřeli výhru v Toulouse

roj
8. 11. 2007 22:39
Toulouse - Sparta 2:3 (0:1)
Fotbalista Toulouse Albin Ebondo se přetahuje o míč se sparťanem Miroslavem Matušovičem. | Foto: Reuters

Toulouse - Skvělým závěrem zlomili fotbalisté Sparty prokletí evropských pohárů. V Toulouse vybojovali první výhru v této sezoně v Poháru UEFA. Po dvou brankách Karola Kisela a jedné Libora Doška vyhráli napínavý duel 3:2.

Zápas však nezačal pro výběr trenéra Michala Bílka vůbec dobře. Po necelé čtvrthodině hry totiž sparťané inkasovali hned z první šance soupeře.

Na kolmou přihrávku středem hřiště si naběhl Johan Elmander, následně obešel Řepku a sám před Grigarem nezaváhal, 0:1.

Bílek dal od začátku důvěru vítězné sestavě z ligového zápasu z Mostu. Nastoupil tak bez dlouhána Doška, chyběl i uzdravený Horváth.

Sparťané se ze šoku z úvodní branky oklepali až po půlhodině hry, kdy vyslal proti brankáři Douchezovi nebezpečnou střelu Kladrubský, ale vyrovnání jeho rána nepřinesla.

Těsně před koncem poločasu mohli hosté naopak prohrávat už o dva góly. Gólman Grigar chyboval a Mansare vracel míč do brány, jenže minul.

Střelec úvodního gólu Elmander zahrozil hned po změně stran. Po kombinaci rychle vystřelil z pravé strany a míč těsně minul tyč.

Kisel trefil výhru

V následujících minutách se dostala Sparta pod tlak Toulouse, když si dvojice Mansare, Elmander vypracoval tři velké šance. Jenže udeřilo na druhé straně.

V 67. minutě rozradostnil hlouček sparťanských fanoušků Karol Kisel. Akci, kterou založil Horváth, dokončil Kisel vyrovnávajícím gólem, když využil zaváhání Ebondeho v pokutovém území a prostřelil Doucheze.

A za minutu bylo ještě veseleji. Kulič přihrál pod sebe na střídajícího Libora Doška, ten si zpracoval míč a poslal ho kolem Doucheze do branky, 2:1.

Na vedoucí branku Sparty odpověděli domácí za deset minut vyrovnávacím gólem. Obrovskou chybu vyrobil Pospěch, když si zpracovával míč na prsa a chtěl ho hned přiťuknout Grigarovi. Ten jeho záměr nepochopil, čehož využil Mansare a srovnal na 2:2.

Hrdina utkání Karol Kisel však v samotném závěru strhl vítězství na stranu Sparty. Od břevna se odrazila střela Horvátha, který vyslal krásnou technickou parádu. Míč se dostal k dobíhajícímu Kiselovi a ten využil nepřehledné situace a poslal míč k protější tyči.

Sparťané výhrou odčinili domácí porážku od Curychu a výrazně se vrátili do boje o postup ze skupiny. ve druhém utkání skupiny E porazil Spartak Moskva s Radoslavem Kováčem doma Leverkusen 2:1. Více čtěte ZDE

FC Toulouse - Sparta Praha 2:3 (1:0)
14. Elmander, 80. Mansaré - 67. a 87. Kisel, 68. Došek.
Toulouse: Douchez - Ebondo, Arribagé, Congré, Ilunga - Paulo Cesar (88. Bergougnoux), Dieuze, Emana, Sirieix (77. Batlles), Mansaré - Elmander (65. Geingnac). Trenér: Baup.
Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Limberský - Rezek (65. Horváth), Kisel, Kladrubský, Matušovič (85. Zeman) - Slepička (57. Došek), Kulič. Trenér: Bílek.