reklama

Štetinu už slávisté Spartě nevyfoukli. Letenští podepsali stopera, zaplatí za něj milion eur

Lukáš Štetina Lukáš Štetina autor: Tomáš Liška
Jakub Jugas, o kterého měla Sparta zájem, nakonec zvolil konkurenční Slavii. Na Letné se ale přeci jen dočkali výrazného posílení na postu stopera: do rudého dresu se převleče Lukáš Štetina, za kterého třetí tým letošního ročníku zaplatí částku kolem pětadvaceti milionů korun.

Praha - Třetí posilou Sparty během tohoto týdne se stal slovenský obránce Lukáš Štetina. Pětadvacetiletý fotbalista přestoupil z pražské Dukly a na Letné podepsal tříletou smlouvu.

Plzeň podepsala další dvě posily. Za Vrbou se vrací záložník Kolář, z Brna přichází Řezníček Plzeň podepsala další dvě posily. Za Vrbou se vrací záložník Kolář, z Brna přichází Řezníček Čtěte zde

Třetí celek uplynulé ligové sezony, který převezme italský trenér Andrea Stramaccioni, už v pondělí oznámil příchod srbského záložníka Vukadina Vukadinoviče ze Zlína. V úterý do Sparty přišel bosenský levý obránce Eldar Čivič ze Slovácka.

"Samozřejmě mám velkou radost z přestupu do Sparty. Myslím, že v mé kariéře je to velký krok. V Dukle jsem se zlepšoval a dospěl k tomu, abych mohl zase udělat krok nahoru a posunout se v kariéře výše," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi Sparty.

Důrazný stoper do Dukly přišel v roce 2012 z Metalistu Charkov nejprve na hostování a pak na přestup. Postupně se vypracoval v klíčového stopera dejvického týmu. Odchovanec Nitry v české nejvyšší soutěži absolvoval 125 zápasů a vstřelil šest gólů a přidal dvě asistence. Na kontě má i jeden start za A-tým slovenské reprezentace. Podle trenéra Dukly Jaroslava Hynka měly o Štetinu zájem také Slavia a Plzeň.

reklama