reklama

Stramaccioni má smůlu. Na prestižní místo v Aston Ville míří Thierry Henry

Thierry Henry Thierry Henry autor: Reuters
Novým manažerem Aston Villy se pravděpodobně stane Thierry Henry. Legendární útočník by měl dostat přednost před Martínezem či Petrovem.

Birmingham - Bývalý sparťanský kouč Andrea Stramaccioni na lavičku Aston Villy neusedne. Navzdory spekulacím, s nimiž přišla některá anglická média.

Stevea Bruceho, který dostal padáka po remíze 3:3 s Prestonem, by měl v anglickém druholigovém klubu nahradit Thierry Henry, slavný francouzský útočník. O jeho jménu se spekuluje už několik měsíců, nicméně nyní se jednačtyřicetiletý kouč výrazně přiblížil směrem k Birminghamu.

Vysněným favoritem vedení Aston Villy byl Brendan Rodgers, úspěšný trenér Celtiku. Jenže námluvy s pětačtyřicetiletým Severním Irem v pondělí v noci vedení skotského šampiona razantně zatrhlo.

Slavný klub, který se potácí až na patnáctém místě pořadí druhé anglické ligy Championship, se tak s největší pravděpodobností dohodne s Henrym. Ten dostane přednost před Robertem Martínezem, jenž vede belgickou reprezentaci, a klubovou legendou Stilijanem Petrovem, pro nějž by to bylo už třetí angažmá na lavičce Aston Villy.

Thierry Henry byl jedním z nejlepších útočníků francouzské historie, nicméně s trénováním příliš zkušeností nemá. Jeho jediným angažmá je post asistenta u belgického národního týmu, po skončení své skvělé kariéry se živil jako expert stanice Sky Sports.

Pokud se s Aston Villou skutečně dohodne, nečeká ho jednoduchá práce. Klub, jenž v roce 1981 vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, se zmítá v hluboké krizi. Vedení minulý týden odvolalo manažera Stevea Bruceho, po kterém v zápase s Prestonem fanoušci dokonce hodili hlávku zelí.

Na trenéra Aston Villy letělo zelí. Pak letěl trenér. Přijde Stramaccioni? Na trenéra Aston Villy letělo zelí. Pak letěl trenér. Přijde Stramaccioni? Čtěte zde
reklama