23. 3. 2008 22:08
FK Viktoria Plzeň - FK Teplice 0:2 (0:1)
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Plzeň - Fotbalisté Teplic se vrátili na třetí místo ligové tabulky. V nedělním večerním utkání 22. kola Gambrinus ligy zvítězili na hřišti Plzně 2:0.

O obě branky se postarali hostující stopeři Petr Lukáš a Antonín Rosa.

Zápas samotný měl od úvodních minut velmi opatrné tempo. Oba týmy si počínaly velice obezřetně a diváci ve Štruncových sadech si museli na první brankové příležitosti počkat.

Čtěte více:Bohemians ve tmě remizovali, Kladno se potápí

Bohužel pro domácí se postupem času osmělovali spíše Tepličtí. Ti se dostali do první výrazné šance po sedmnácti minutách hry, kdy se po přímém kopu dostal do nadějné střelecké pozice Pavel Verbíř, ale nastřelil jen dobře vybíhajícího gólmana Krbečka.

Důrazně hrající Plzeň pak zastavovala příležitosti hostů jen za cenu faulů. Po jednom z nich zůstal na hřišti déle ležet Petr Lukáš. A jelikož sudí Makovička nedovolený zákrok neviděl, pomstil se teplický stoper tím nejlepším možným způsobem.

Při následném rohovém kopu si naběhl na přiťuknutí Rosy a hlavičkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu.

Standardní situace Severočechů vůbec znamenaly pro plzeňskou obranu velké nebezpečí. Po dalším rohu si na bližší tyči objevil Tomáš Jun a svou hlavičkou nastřelil pro změnu břevno.

Kouč Plzně Stanislav Levý, který utkání sledoval kvůli disciplinárnímu trestu z tribuny, rozhodně nezůstal klidný. Jeho svěřenci totiž ohrožovali branku soupeře jen díky několika střelám z dálky.

Nepřehlédněte: Horváth si oddychl: Byla to dřina, Jablonec nemám rád

Určité zlepšení ve hře Viktorie přinesl druhý poločas, ale kromě soustavného obléhání branky si domácí nedokázali vypracovat vážnější šanci. Naopak trpělivé Teplice využívaly každou možnost k rychlému protiútoku.

Po jednom z nich mohl nejprve zvýšit náskok Severočechů Tomáš Jun, ale brankář Krbeček se proti němu blýskl dobrým zákrokem. Pzeňský brankář už byl ale méně úspěšný proti další standardní situaci, po které si naběhl na malé vápno Antonín Rosa a přesnou hlavičkou pečetil konečný stav zápasu.