V Ďolíčku řádili fans Brna, policie poslala hráče do kabin

1. 12. 2013 20:28
Hráči obou týmů i rozhodčí odešli v 64. minutě do kabin na pokyn policie, která zasahovala v sektoru Zbrojovky.
Policisté zasahují v sektoru brněnských fanoušků při utkání Bohemians - Brno
Policisté zasahují v sektoru brněnských fanoušků při utkání Bohemians - Brno | Foto: ČTK

Praha - Utkání 16. kola první fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 a Brnem (1:1) bylo v druhém poločase na necelých deset minut přerušeno kvůli výtržnostem fanoušků na stadionu v Ďolíčku. Hráči obou týmů i rozhodčí odešli v 64. minutě do kabin na pokyn policie, která zasahovala v sektoru Zbrojovky.

"Bylo to na pokyny Policie České Republiky, která musela provést zákrok vně stadionu v sektoru hostí. Současná pravidla hovoří tak, že při tomto zásahu musí být přerušena hra," vysvětlil tiskový mluvčí Bohemians 1905 Tomáš Mutinský.

Ve Vršovicích o sobě dávali negativně vědět příznivců obou táborů, kteří také používali zakázanou pyrotechniku a nereagovali ani na opakované výzvy hlasatele. V druhém poločase v brněnském sektoru zasahovali i policisté. Rozhodčí Karel Hrubeš v 64. minutě utkání přerušil a když se situace částečně uklidnila, zápas znovu pokračoval. Nastaveno bylo čtrnáct minut.

Oba kluby se zřejmě nevyhnou disciplinárnímu řízení.